Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
11°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 28°C
sobota, 27.04.2018
10°C | 22°C
nedelja, 28.04.2018
10°C | 27°C
ponedeljek, 29.04.2018
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

VAJA GASILCEV V MALIH SELIH NAD ŠENTRUPERTOM


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
14.11.2017      11:56
A A

VAJA GASILCEV V MALIH SELIH NAD ŠENTRUPERTOMDeli:

Po daljšem usklajevnju in skupnem planiranju smo 10.11.2017 malo po  16. uri v Selih nad Šentrupertom  nenadoma zaslišali sirene gasilskih avtomobilov. Mogoče za nekatere presenečenje in strah, kaj se je zgodilo, za druge, ki smo pri celotnem dogodku sodelovali pa jasen znak, da se je v okviru meseca požarne varnosti (sicer malo zapoznelo, ke so imeli gasilci več obveznosti drugje) točno ob 16.00 uri začela gasilska vaja. Ob predpostavki, da je zagorelo pri zidanici Primožič Ivana sta se v Mala Sela pripeljala kar dva gasilska avtomobila. Eden se je pripeljal v bližino , drugi pa je ostal v dolini pod domnevnim mestom požara.  10 operativnih gasilcev, ki so sodelovali v vaji  je iz avtomobilskih  cistern razporedilo cevi in dokončno pogasilo domnevni požar, stanovalci v Malih Selih in pa dva "vikendaša" pa smo že pred prihodom gasilcev z začetkom točno ob 16.00 uri začeli z gašenjem tako,  da smo razvili gasilske cevi in aktivirali hidrant ter  pričeli z gašenjem. Domnevni požar je bil zelo hitro dokončno pogašen.
Kot pa se za vsako vajo spodobi, je bila po končanem operativnem posegu opravljena  tudi analiza. Skupna ugootovitev je bila, da je bila vaja dobrodošla. Nekateri smo prvič videli, kako poteka intervencija v okolju kjer živiš, videli smo, da imamo hidrantno mrežo zadovoljivo postavljeno  in predvsem  delujočo, ugotovili pa smo tudi , da bo potrebno hidrantno opremo predvsem gasilske cevi "podaljšati" in da bo potrebno ob resnični sigtuaciji ukrepati še hitreje.

Vaja je bila v skupno zadovoljstvo vseh sodelujočih zaključena na prijetni terasi zidanice  gostitelja Primožič Ivana.

Foto in besedilo Boštjan SLADIČ 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!