Logo MojaObčina.si

Šentrupert

DANES
5°C
-2°C
JUTRI
2°C
-3°C
Deli
1130

VAJA GASILCEV V MALIH SELIH NAD ŠENTRUPERTOM

Po daljšem usklajevnju in skupnem planiranju smo 10.11.2017 malo po  16. uri v Selih nad Šentrupertom  nenadoma zaslišali sirene gasilskih avtomobilov. Mogoče za nekatere presenečenje in strah, kaj se je zgodilo, za druge, ki smo pri celotnem dogodku sodelovali pa jasen znak, da se je v okviru meseca požarne varnosti (sicer malo zapoznelo, ke so imeli gasilci več obveznosti drugje) točno ob 16.00 uri začela gasilska vaja. Ob predpostavki, da je zagorelo pri zidanici Primožič Ivana sta se v Mala Sela pripeljala kar dva gasilska avtomobila. Eden se je pripeljal v bližino , drugi pa je ostal v dolini pod domnevnim mestom požara.  10 operativnih gasilcev, ki so sodelovali v vaji  je iz avtomobilskih  cistern razporedilo cevi in dokončno pogasilo domnevni požar, stanovalci v Malih Selih in pa dva "vikendaša" pa smo že pred prihodom gasilcev z začetkom točno ob 16.00 uri začeli z gašenjem tako,  da smo razvili gasilske cevi in aktivirali hidrant ter  pričeli z gašenjem. Domnevni požar je bil zelo hitro dokončno pogašen.
Kot pa se za vsako vajo spodobi, je bila po končanem operativnem posegu opravljena  tudi analiza. Skupna ugootovitev je bila, da je bila vaja dobrodošla. Nekateri smo prvič videli, kako poteka intervencija v okolju kjer živiš, videli smo, da imamo hidrantno mrežo zadovoljivo postavljeno  in predvsem  delujočo, ugotovili pa smo tudi , da bo potrebno hidrantno opremo predvsem gasilske cevi "podaljšati" in da bo potrebno ob resnični sigtuaciji ukrepati še hitreje.

Vaja je bila v skupno zadovoljstvo vseh sodelujočih zaključena na prijetni terasi zidanice  gostitelja Primožič Ivana.

Foto in besedilo Boštjan SLADIČ 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!