Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 19°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
12°C | 17°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sprejeli prvi rebalans letošnjega proračuna


OBČINSKI SVET

| |
23.06.2016      9:01
A A

Sprejeli prvi rebalans letošnjega proračunaV OPC Farovški hrib že delujejo tri podjetja.
V OPC Farovški hrib že delujejo tri podjetja.
Deli:

Občinski svet Občine Šentrupert se je včeraj sešel na svoji 13. redni seji, na kateri je sprejel prvi rebalans proračuna za letošnje leto, določil pa je tudi nove cene vrtca in izvajanja storitev obveznih občinskih javnih služb.

 

Včeraj sprejeti rebalans predvideva 3,85 milijona evrov prihodkov (nekaj več kot 32 tisoč evrov več kot veljavni proračun) in 4,01 milijona evrov odhodkov (nekaj več kot 42 tisoč evrov več kot veljavni proračun). Rebalans je bil potreben zaradi uskladitve porabe sredstev iz naslova 23. člena Zakona o financiranju občin, in sicer za komunalno opremljanje Obrtno-podjetniške cone Farovški hrib z vodovodom. V coni že delujejo tri podjetja.

 

Za samo vodovodno omrežje, ki ga moramo pripeljati v cono, imamo pridobljeno gradbeno dovoljenje in ravno ta projekt smo tudi prijavili na sofinanciranje iz 23. člena in tudi že pridobili odobritev tega projekta. Pripeljali bomo hidrantno omrežje, da bodo ti objekti lahko koristili požarno vodo in imeli hkrati kvalitetno dobavo pitne vode. Tudi še za nadaljevanje izgradnje te cone, kajti prostora je še za najmanj dva podjetnika,“ je povedal župan Rupert Gole

 

Rebalans prinaša še spremembe na področju gasilstva za pokrivanje izdatkov iz preteklih let ter za investicije Prostovoljnega gasilskega društva Zabukovje, na področju turizma pa za razvoj blagovnih znamk ter investicije v Deželi kozolcev.

 

Občinski svet je včeraj potrdil tudi elaborate o oblikovanju cene izvajanja storitev javne službe oskrbe s pitno vodo, odvajanje komunalne in padavinske odpadne vode ter ravnanja z odpadki na območju občine, kar pomeni da so se cene vseh treh obveznih javnih gospodarskih služb nekoliko povišale. Občinski svet je potrdil tudi nove cene dnevnega varstva v vrtcu, ki bo s 1. septembrom sprejel vse otroke, ki izpolnjujejo pogoje. Vrtec naj bi tako v petih oddelkih obiskovalo 95 otrok. Cena za prvo starostno obdobje se bo povišala za 0,49 % na 447,94 evra, za drugo starostno obdobje pa za 2,36 % na 335,58 evra, medtem ko so ceno kombiniranega oddelka določili na novo in znaša 368,52 evra.
Priloge:
Neznan tip datoteke
Rupert Gole o vodovodu za OPC Farovški hrib
66176_rupertgoleovodovoduzaopcfarovskihrib.mp3 (433,42 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!