Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Štajerskem in v Prekmurju bo prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem do 19 °C.
4°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
9°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 21°C
petek, 26.10.2018
8°C | 20°C
sobota, 27.10.2018
13°C | 20°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Desetič podelili občinska priznanja


OBČINSKE

| |
03.06.2017      13:14
A A

Desetič podelili občinska priznanja



Apolonija Rugelj, Rupert Gole in Janja Grebenc po podelitvi priznanj
Apolonija Rugelj, Rupert Gole in Janja Grebenc po podelitvi priznanj
Deli:

ŠENTRUPERT, 3. junij 2017 – Galerija OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert je včeraj gostila slovesno prireditev ob občinskem prazniku Občine Šentrupert s podelitvijo občinskih priznanj – listino je prejel KUD Ženski pevski zbor Šentrupert, priznanji pa Apolonija Rugelj in Stanko Okoren.

 

KUD Ženski pevski zbor Šentrupert je prejel Listino Občine Šentrupert ob 10. obletnici delovanja za uspešno soustvarjanje raznovrstnih ljubiteljskih kulturnih dogodkov. Priznanje je prevzela predsednica Janja Grebenc. Na predlog Odbora za priznanja je občinski svet potrdil dva prejemnika Priznanja Občine Šentrupert. Apolonija Rugelj je prejela priznanje za dolgoletno pedagoško delo in uspešno vodenje Osnovne šole dr. Pavla Lunačka Šentrupert od 2001 do 2010 ter za pomoč pri ustanovitvi in začetku delovanja KUD Ženski pevski zbor Šentrupert, Stanko Okoren, ki mu bo priznanje izročeno kasneje, pa za aktivno delo v lokalni skupnosti in odločen nastop proti postavitvi električnih daljnovodov po dolini Šentruperta ter za neprecenljiv prispevek k ohranjanju in prikazovanju starih ljudskih običajev.

 

Ob vsakem občinskem prazniku pogledamo za nazaj in se ozremo tudi v prihodnost. Kakšno leto je realiziranega več, kakšno leto manj, ampak v celoti pa menim, da smo lahko zadovoljni, da smo v teh desetih, enajstih letih v Šentrupertu veliko postorili, vendar se marsikakšna stvar, ki je bila narejena pred sedmimi, osmimi leti, tudi že pozabi. Načrti za naprej so predvsem ureditev glavne vpadnice do trga, ureditev trga in vsa potrebna komunalna infrastruktura v Šentrupertu, potem pa še ostali manjši projekti,“ ob prazniku pravi župan Občine Šentrupert Rupert Gole

 

Prireditev ob prazniku je povezovala Petra Krnc, za glasbene užitke pa so poskrbeli učenci in učitelji Glasbene šole Trebnje, ki so dogodek oplemenitili z raznolikim programom za vse okuse. V Šentrupertu praznovanje nadaljujejo s popoldansko tradicionalno prireditvijo Cviček na trgu v Šentrupertu, jutri po 16. uri bo druženje prijateljev Šentruperta v Deželi kozolcev, prihodnjo soboto pa praznuje Dežela kozolcev rojstni dan s kulinarično-etnološko prireditvijo Tabrh z likofom.

 

 




Priloge:
Neznan tip datoteke
Rupert Gole ob prazniku 2017
89663_rupertgoleobprazniku2017.mp3 (582,49 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!