Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 19°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
12°C | 17°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

20. redna seja občinskega sveta – Sprejeli ......


GOSPODARSTVO, ŽUPANOVA BESEDA, LOKALNE SKUPNOSTI, OBČINSKI SVET

| |
27.07.2017      8:27
A A

20. redna seja občinskega sveta – Sprejeli prvi rebalans letošnjega proračunaObmočje urejanja z OPPN Poslovna cona Prelesje, foto: Lapego
Območje urejanja z OPPN Poslovna cona Prelesje, foto: Lapego
Deli:

ŠENTRUPERT, 27. julij 2017 – Sredi poletja so se na 20. redni seji v tem mandatu sestali člani Občinskega sveta Občine Šentrupert in med drugim sprejeli rebalans letošnjega proračuna, ki je pomemben zaradi prijave Občine Šentrupert na javni razpis Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo za sofinanciranje vlaganj v ekonomsko-poslovno infrastrukturo.  

 

Občina namreč želi na južni in jugozahodni strani naselja Prelesja ob regionalni cesti R1-215 med Trebnjem in Mokronogom urediti Poslovno cono Prelesje, kjer Občinski podrobni prostorski načrt predvideva dovolj površin za izgradnjo objektov za različne poslovne dejavnosti.

 

„Poslovna cona je razdeljena na dva dela. Na južnem delu so zemljišča namenjena industrijski rabi, na severnem delu pa je prostor za tako imenovane oskrbne in centralne dejavnosti, na primer mirne obrti, tudi kombinacija stanovanja, gostinska ponudba, trgovske dejavnosti in podobno. Potrebno komunalno infrastrukturo želi občina zagotoviti s pomočjo sredstev z razpisa za sofinanciranje ureditve poslovnih con. Sam razpis je že bil objavljen, tako da je rok za prijavo 8. Septembra, zato smo tudi morali sprejeti prvi rebalans letošnjega proračuna,“ pojasnjuje župan Občine Šentrupert Rupert Gole. (-pripeta tonska izjava R. Goleta)

 

Rebalans predvideva, da bo občina kupila in uredila zemljišča za gradnjo stavb za različne poslovne dejavnosti v Prelesju skupaj s pripadajočimi infrastrukturnimi vodi. Naložba na 4,6 ha zemljišč na južni strani cone je v skladu z investicijskim programom ocenjena na 1.060.000 evrov, pri čemer občina računa na sofinanciranje v višini dobrih 586.000 evrov. Po sprejetem rebalansu ­­­­­­bo proračun na prihodkovni ravni visok 4,6 milijona evrov, na odhodkovni pa 4,5 milijona evrov.

 

Ostali sklepi:


Na poletni seji je Občinski svet Občine Šentrupert po skrajšanem postopku sprejel tudi Odlok o spremembah Odloka o ravnanju s komunalnimi odpadki v Občini Šentrupert, ki določa, da JP Komunala Trebnje – potem ko je minilo poskusno obdobje brez posebnih zapletov - preostanek odpadkov iz gospodinjstev odvaža na tri tedne. Potrjeni so tudi elaborati o oblikovanju cene izvajanja storitev javne službe oskrba s pitno vodo, odvajanje komunalne in padavinske odpadne vode  in ravnanje z odpadki v Občini Šentrupert za letos. Za povprečno gospodinjstvo, ki porabi 10 kubičnih metrov vode mesečno, in ima 80-litrski zabojnik za preostanek odpadkov, se bo po teh spremembah skupni znesek na položnici znižal za nekaj manj kot evro mesečno. Občinski svet je tudi soglašal z načrtovano zadolžitvijo JP Komunala Trebnje zaradi izgradnje sistema za daljinsko ogrevanje na lesno biomaso v Trebnjem.

Cena storitve Pomoč družini na domu med delovnikom ostaja nespremenjena, torej 15,11 EUR na efektivno uro, opravljena ura ob nedeljah, praznikih oz. dela prostih dneh pa se podraži iz 17,70 eur na 20,60 eur, pri čemer občina Šentrupert tako kot ostale tri občine na območju Upravne enote Trebnje subvencionira 63 odstotkov. Nova cena se začne uporabljati s prvim dnem naslednjega meseca po potrditvi sklepov na občinskih svetih vseh štirih občin. 

Občinski svet je razdelil tudi 6.500 evrov za sofinanciranje programov socialnega varstva za letošnje leto, in sicer je 15 prijaviteljev prijavilo 22 različnih programov.

V Šentrupertu so razpravljali tudi o novi sistematizaciji delovnih mest in spremembi normativa za Vrtec Čebelica pri OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert in potrdili, da bo s prvim septembrom delovalo pet oddelkov s fleksibilnim normativom, kar pomeni, da bodo v vrtec v novem šolskem letu lahko sprejeti vsi otroci, ki bodo dopolnili 11 mesecev in so njihovi starši zaprosili za sprejem.

 

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
Tonska izjava_župan Rupert Gole
93185_rupertgole.mp3 (569,8 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!