Logo MojaObčina.si

Šentrupert

JUTRI
12°C
1°C
SOB.
1°C
-8°C
Deli
2190

Podelili so občinska priznanja

ŠENTRUPERT, 3. junij 2016 – V Šentrupertu letos praznujejo desetletnico samostojnega delovanja občine, na včerajšnji slavnostni prireditvi ob občinskem prazniku pa so osmo leto zapored podelili občinska priznanja – listino je prejela Tatjana Mihelčič Gregorčič, priznanji pa Andrej Brcar in Ruža Brcar.

 

Župan Rupert Gole je v govoru izpostavil nekatere dosežke mlade občine, ki letos praznuje deset let. Ozrl se je na prehojeno pot in kot največje investicije in dosežke navedel prenovo osnovne šole in izgradnjo vrtca, rekonstrukcijo vpadnice v Šentrupert iz Prelesja, grb in zastavo ter Deželo kozolcev, ob tem pa napovedal, da bo tudi državna cesta Slovenska vas – Šentrupert predvidoma v enem letu dobila dokončno podobo. "Ko nekako sistematično pogledam nazaj, smo v teh desetih letih kar nekaj naredili. In lahko samo rečem: Pogumno naprej in verjamem, da bomo tudi naslednjih 10 let uspešni," poudarja župan Gole

 

Listino Občine Šentrupert za leto 2016 je prejela Tatjana Mihelčič Gregorčič ob 40-letnici delovanja Glasbene šole Trebnje za 30-letno uspešno vodenje javnega zavoda, ki spodbuja h glasbenemu ustvarjanju številne mlade in vzgaja vrhunske glasbenike, ki navdušujejo občinstvo tudi zunaj meja Slovenije. Po prejetem priznanju je misli strnila v štirivrstičnico Otona Župančiča:„Živeti-umreti je usoda naša, a cilj nam je visoko posajen. Glej to drevo: za usodo nič ne vpraša, a vedno se bori za svoj namen.“ 

 

Andrej Brcar je prejel Priznanje Občine Šentrupert za dolgoletno vpetost v delo in razvoj šahovske dejavnosti tako v kraju kot širše, posebej za spodbujanje mladih za vključevanje v šah in tesno povezanost z najvidnejšimi šahovskimi osebnostmi Slovenije. Ob tem je povedal: „Priznanje mi vsekakor veliko pomeni. To je nekje ena zahvala za vse dosedanje delo, ki sem ga opravil, in sem vesel, da so ga na občini tudi opazili.“ 

 

Priznanje Občine Šentrupert za dolgoletno prostovoljno delo v humanitarni organizaciji Rdeči križ in požrtvovalnost ter pripravljenost pomagati pri različnih akcijah v občini, posebej pri organiziranju pomoči pomoči potrebnim pa je prejela Ruža Brcar, ki je povedala, da je priznanje: „Nov zagov za nadaljnje delo. Moramo nadaljevati še z večjim elanom, še z večjim pogumom. Ni pa to priznanje samo meni, je tudi priznanje mojim 25 prostovoljcem in pa sekretarki in predsednici območnega združenja Trebnje. Ker: skupaj smo močnejši, skupaj naredimo več.“ 

 

Na prireditvi, ki jo je povezovala Petra Krnc, je zbrane nagovoril tudi prvi častni občan Občine Šentrupert Jože Frelih, ki se je v govoru dotaknil zgodovine Šentruperta kot občine, začenši v letu 1800, ko se je zaključila francoska meščanska revolucija. Zbranim je predstavil tudi občino, kot se je spomni iz svojega otroštva. Domači osnovnošolki Manja Kisovec in Megi Lokar Klančar pa sta pod mentorstvom Martine Gorenc pripravili skeč, v katerem sta strnili iskrive misli vrtičkarjev in učencev o tem, kako vidijo Šentrupert čez deset let. Kulturni program so soustvarjali učenci in učitelji Glasbene šole Trebnje, ki letos obeležuje 40-letnico delovanja. Župan Gole je nekdanjim in sedanjim učencem te šole, ki so dosegli izjemne dosežke na glasbenih tekmovanjih in so doma iz Šentruperta, podelil priložnostne zahvale.

 

Dogodki v sklopu praznovanja občinskega praznika se nadaljujejo jutri. V soboto bo tradicionalna prireditev Cviček 2016 na trgu v Šentrupertu, v hiši Društva upokojencev Šentrupert pa bo tako v soboto kot v nedeljo na ogled razstava Dobrote kvašenega testa in ostalega peciva ter ročnih del. V nedeljo dopoldne bodo v Deželi kozolcev lahko obiskovalci poskrbeli za svoje zdravje, preverili krvni tlak, holesterol in sladkor ter se seznanili s programom SVIT in uporabo AED, od 16. ure naprej pa bo srečanje župana z občani. V torek se bo v Galeriji OŠ dr. Pavla Lunačka na prireditvi Od zelišč do zdravja predstavila osnovna šola, prihodnji četrtek dopoldne bodo predstavili projekt RusaLCA, prihodnji petek bo območno srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž v Deželi kozolcev, kjer se bo praznovanje zaključilo v nedeljo, 12. junija, s koncertom Perpetuum Jazzile.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!