Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 14.12.2017

oblačno
Ponoči se bo v severnih in vzhodnih krajih delno zjasnilo. Drugod bo še oblačno, a večinoma brez padavin. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj.
2°C | 11°C
petek, 15.12.2017
6°C | 12°C
sobota, 16.12.2017
2°C | 4°C
nedelja, 17.12.2017
-2°C | 3°C
ponedeljek, 18.12.2017
-4°C | 3°C
Opozorila
Sreda, 13.12.2017 ob 18h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo še poplavljale.
2°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Šentrupertu tokrat nagrada Zlati kamen


UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
11.03.2015      8:15
A A

Šentrupertu tokrat nagrada Zlati kamen


„Sledimo principu zdrave kmečke pameti,“ je med drugim po prejemu nagrade Zlati kamen 2015 za razvojno najbolj prodorno občino dejal župan Občine Šentrupert Rupert Gole.


Župan Rupert Gole s priznanjem za najbolj razvito občino v 2. regiji in z nagrado Zlati kamen, foto: Lapego
Župan Rupert Gole s priznanjem za najbolj razvito občino v 2. regiji in z nagrado Zlati kamen, foto: Lapego
Deli:

Zlati kamen je zagotovo priznanje za vse naše dosedanje delo, in je tudi dokaz, da smo na pravi poti, da so projekti, ki smo jih realizirali, cenjeni in spoštovani kot primer dobre prakse. Ves čas zasledujemo cilj energetske neodvisnosti, ki jo bomo – tako upam – dosegli še pred letom 2020. Verjamem, da je energetska samozadostnost možna, in prepričan sem, da včerajšnje priznanje ni zadnje, ki smo ga prejeli. Prepričan sem tudi to, da bi se lahko cela Slovenija razvijala bistveno bolj v smislu energestke in tudi ostale samooskrbe in na ta način čim več denarja zadržala doma,“ je o nagradi Zlati kamen povedal župan Občine Šentrupert Rupert Gole

Šentrupert je tudi zmagovalna občina v regiji osrednje in jugovzhodne Slovenije, regijska priznanja pa so prejele še občine Šempeter-Vrtojba, Slovenske Konjice in Ljutomer. Nagrado Zlati kamen sta na srečanju občin in županov Slovenije na Bledu županu Rupertu Goletu predala predsednik vlade dr. Miro Cerar in Miha Ješe, župan občine Škofja Loka, lanske prejemnice priznanja.

 

Šentrupert si zasluži nagrado zaradi inovativnosti svojih projektov in pristopov. Zasluži si jo zaradi vztrajnosti in doslednosti, s katero razvija svoj model energetske samooskrbe. Energija Šentruperta ni energija lesnih sekancev. Je energija vizije občinske politike in prebivalcev. S to energijo se je občina, ki jo komajda najdemo na zemljevidu Slovenije, umestila na svetovni zemljevid maloštevilnih energetsko samostojnih skupnosti. V tem je nauk za celo državo. Ne izhajajmo iz povprečnosti, ampak gradimo z energijo vizije,“ je med drugim v utemeljitvi povedal predsednik strokovnega sveta raziskave Zlati kamen prof. dr. Andrej Černe o občini, ki je lani na svetovni konferenci o energetski samooskrbi v nemškem Kasslu prejela znak 100-odstotne energetsko samozadostne Občina Šentrupert namreč dosledno uresničuje ambiciozno razvojno vizijo in se razvija v smeri prve energetsko samozadostne občine v Sloveniji.


Prenos najboljših praks med lokalnimi skupnostmi in s tem dvig kakovosti življenja je glavni cilj projekta Zlati Kamen. V ta namen je razvita ISSO raziskava za sistematično primerjavo lokalnih skupnosti, v katero je vključenih 51 ključnih indikatorjev razvojne uspešnosti z osmih področij: demografija, učinkovitost, gospodarstvo, trg dela, izobraževanje, življenjski standard, socialna kohezija s politično kulturo in okolje. Dodatna kvalitativna analiza vključuje analizo strategije, odprtosti občine ter vključenosti občanov v odločanje in aktivnosti. Kazalniki ne merijo le stanja, ampak tudi aktivnosti in dinamiko sprememb skozi leta, s čimer se izkazuje razvojni napredek občine.


Občina Šentrupert je lani prejela tudi priznanja za energetsko najbolj učinkovito občino En.občina 2014, že drugič po letu 2012.
Priloge:
Neznan tip datoteke
Rupert Gole o nagradi Zlati kamen
37401_rupertgoleonagradizlatikamen.mp3 (538,98 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.