Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, tu in tam bo kakšna manjša ploha. Popoldne bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
1°C | 11°C
ponedeljek, 22.01.2018
-3°C | 8°C
torek, 23.01.2018
-3°C | 13°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
1°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Začelo se je 13. Plesno poletje


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI

| |
17.08.2015      7:30
A A

Začelo se je 13. Plesno poletjeDeli:

Od nedelje, 16. avgusta, se v Šempetru ponovno pleše. Umetniško društvo M&N Dance Company in Zavod MN Produkcija ob podpori Občine Šempeter-Vrtojba, Mestne občine Nova Gorica in Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Območne izpostave Nova Gorica že trinajstič zapovrstjo organizira mednarodni plesni kamp Plesno poletje. Gre za že uveljavljeno obliko dodatnega plesnega izpopolnjevanja pod vodstvom priznanih plesnih pedagogov iz Slovenije in iz tujine, ki ponuja pester in kakovosten plesno-izobraževalni program namenjen članom plesnih skupin, mentorjem, plesnim pedagogom, koreografom in vsem ljubiteljem plesne umetnosti.


Vsebinsko zasnovo izobraževalnega programa sta oblikovala Michal Rynia in Nastja Bremec, in si pri tem prizadevala ponuditi le najboljše in seveda zagotoviti strokovnost na področju izbire izobraževalnega kadra, ki ga vedno označuje domača in mednarodna uveljavljenost, akademska strokovnost in priljubljenost.

 

Ker pa Plesno poletje želi biti čim bolj plesno obarvan teden in širiti svojo prepoznavnost in dejavnosti med ljudi, se bodo tudi letos v Šempetru pri Gorici in Novi Gorici odvijali različni zanimivi večerni dogodki. V Šempetru se bosta tako zvrstila dva dogodka: v ponedeljek, 17. avgusta, bodo ob 21.30 na otvoritvenem večeru predstavljeni vsi letošnji plesni pedagogi, pri čemer bo oder prepuščen plesalcem Umetniškega društva M&N DC, ki se bodo predstavili s solističnimi nastopi iz letošnje plesne predstave Plesna generacija, v koreografiji Michala & Nastje. V četrtek, 20. avgusta, pa bo ob 21.30 oder že tradicionalno prepuščen udeležencem letošnjega Plesnega poletja na prireditvi poimenovani Plesni polet. Sodelujoči plesni pedagogi in vodja JSKD OI Nova Gorica bodo ob tej priložnosti izbrali štiri plesalce, ki so jih s svojim nastopom najbolj prepričali, in jim podelili štipendije za Plesno poletje 2016. V primeru slabega vremena se bosta oba dogodka odvila v šempetrski Kulturni dvorani.

 

Dogajanje in plesni kamp se zaključujeta v soboto, 22. avgusta, ko bo ob 20.00 na Bevkovem trgu v Novi Gorici zaključni nastop vseh udeležencev letošnjega PP – 'Odmev barvitih ritmov'. Po tem nastopu bodo zaplesali tudi sodelujoči plesni pedagogi. V primeru slabega vremena se bo zaključni nastop odvijal v Športni dvorani Nova Gorica.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.