Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Martinovo tudi letos v znamenju Martinove ......


TURIZEM, OBVESTILA

| |
09.11.2015      15:42
A A

Martinovo tudi letos v znamenju Martinove furengeDeli:
V prihodnjih dneh bo v naši deželi še posebej veselo: martinovo bo, praznik, ki simbolično zaključuje obdobje dela na vrtu in njivi, v sadovnjaku in vinogradu. V petek, 13. novembra, bomo čas, ko iz mošta nastane mlado vino, tradicionalno obeležili tudi v naši občini.

Od 17. ure dalje bo v pokritem šotoru na Trgu Ivana Roba potekalo tekmovanje za najbolj všečno belo in rdeče domače vino občine Šempeter-Vrtojba po oceni občinstva. Ob 18.30 pa bo na šempetrskem trgu pot sklenila letošnja Martinova furenga. Ob prihodu konjske vprege bo potekal pester program ob zvokih prijetne glasbe skupine Arena, ki ji bo ob 19.30 sledil koncert Klape Srdela iz Makarske. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno. V soboto, 14. novembra, med 8. in 13. uro pa vabljeni na Kmečko tržnico, kjer boste zagotovo kakšno domačo dobroto našli tudi zase. Organizatorji, Turistično društvo Občine Šempeter-Vrtojba in KŠTM Šempeter-Vrtojba, bodo veseli vašega obiska!

Ob tem seveda ne gre pozabiti, da bo v času pred martinovim in po njem (do 15. novembra) na slovenskih cestah, v lokalih in trgovinah ponovno potekala akcija "0,0 Šofer - trezna odločitev" z namenom osveščanja javnosti o nevarnostih vožnje pod vplivom alkohola in psihoaktivnih snovi. Alkohol, droge in druge psihoaktivne snovi vplivajo na spremembo vozniških sposobnosti in sloga vožnje, zato pomenijo večje tveganje za nastanek prometne nesreče. Policija bo v okviru akcije opravljala nadzore v zvezi z vožnjo pod vplivom alkohola, skupaj s pristojnimi inšpektorati pa bo izvajala tudi nadzore nad nedovoljeno prodajo in ponudbo alkohola.

 

Naj velja, da se v avto, na motorno vozilo ali kolo usedemo le takrat, ko smo trezni. Z nepremišljeno odločitvijo ogrožamo sebe in druge udeležence v prometu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.