Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spomnili so se boja v Rožni Dolini


NOVICE

| |
29.06.2012      15:17
A A

Spomnili so se boja v Rožni DoliniPomnik bitke za Rožno Dolino, delo Zmaga Posege. (Foto: Jani Alič - www.dnevnik.si)
Pomnik bitke za Rožno Dolino, delo Zmaga Posege. (Foto: Jani Alič - www.dnevnik.si)
Deli:

V četrtek, 28. junija 2012, je v Rožni Dolini potekala slovesnost, s katero so počastili dan državnosti v spomin na osvoboditev mejnega prehoda v Rožni Dolini v osamosvojitveni vojni leta 1991. Kot je znano, je bil prav ta mejni pehod eno izmed prizorišč spopadov med tedanjo JLA ter pripadniki teritorialne obrambe in miličniki.

Proslavo je organiziralo Društvo veteranov Sever severne Primorske v sodelovanju z Mestno občino Nova Gorica, občinami Brda, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko in Šempeter-Vrtojba ter OZVVS Veteran Nova Gorica. Prisotni so bili številni veterani, župani občin organizatork ter poslanec Mirko Brulc. Zbrane je najprej v imenu organizatorjev pozdravil mag. Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba, ki je poudaril, da je treba preseči nepotrebne delitve, do katerih prihaja v zadnjem času. Mimo tega vprašanja ni mogel niti slavnostni govornik  akademik dr. Matjaž Kmecl, ki je bil v času osamosvajanja član predsedstva Republike Slovenije. Kulturni program so sooblikovali Goriški pihalni orkester, kvintet Kvartin in mladi člani društva TIGR kot recitatorji.

Več utrinkov s proslave lahko najdete tukaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.