Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Odslej EZTS GO


EVROPSKI PROJEKTI

| |
28.09.2012      22:50
A A

Odslej EZTS GOV. d. direktorja EZTS Marjan Pintar povedal, da bodo odbori z delom začeli že prihodnji teden.
V. d. direktorja EZTS Marjan Pintar povedal, da bodo odbori z delom začeli že prihodnji teden.
Deli:
Nova Gorica, 28. septembra (STA) - Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje (EZTS), ki so ga ustanovile Mestna občina Nova Gorica, občina Gorica ter Šempeter-Vrtojba, bo po izvolitvi štirih stalnih odborov začelo tudi dejansko delovati. Za njegovo delo bodo v prihodnjem letu bodo občine ustanoviteljice predvidoma namenile 160.000 evrov. Tudi prihodnje leto bodo morale delovanje EZTS financirati občine ustanoviteljice. 'Ker ne želimo prehitevati pred sprejemom občinskih proračunov za prihodnje leto, smo se danes samo seznanili s finančnim predlogom in sprejeli določena priporočila,' je dejal podpredsednik skupščine EZTS Robert Golob. Po besedah Goloba je bil najpomembnejši del današnjega sestanka imenovanje članov štirih stalnih delovnih odborov na področju energetike, zdravstva, prevoza ter kulture in izobraževanja. Vsak med njimi je sestavljen iz šestih članov, po trije prihajajo z vsake strani državne meje. V izjavi po današnji seji skupščine je v. d. direktorja EZTS Marjan Pintar povedal, da bodo odbori z delom začeli že prihodnji teden. Do konca leta naj bi tako pregledali in mogoče tudi pripravili nekaj predlogov skupnih projektov, za katere bi v prihodnjih letih lahko dobili sredstva Evropske unije. 'Gre predvsem za tiste projekte, ki so pomembni za vse tri občine, združene v EZTS,' je povedal Pintar, med katerimi je izpostavil prometno urejanje mestnega območja ter javnega prevoza. 'S tem imenovanjem stalnih odborov prehajamo danes s formalnega delovanja na vsebinsko in zato je bila današnja seja tako pomembna,' je še dodal Golob in nadaljeval, da je EZTS pri nekaterih skupnih projektih teh občin že sodeloval, prav tako je sodeloval pri njihovi prijavi projektov za evropska sredstva. Na današnji seji je bilo potrjeno tudi preimenovanje združenja, ki se sedaj imenuje EZTS GO, pri čemer je besedica GO nadomestila navedbo vseh treh sodelujočih občin v imenu. Sklep je pomemben tudi zato, ker je že objavljen razpis za oblikovanje celostne grafične podobe EZTS in spletne strani združenja.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.