Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 24.08.2017

pretežno jasno
Danes bo sončno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
13°C | 29°C
petek, 25.08.2017
16°C | 31°C
sobota, 26.08.2017
17°C | 32°C
nedelja, 27.08.2017
18°C | 32°C
ponedeljek, 28.08.2017
19°C | 33°C
Opozorila
Četrtek, 24.8.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovesnost ob dnevu samostojnosti in ......


NOVICE

| |
22.12.2012      20:06
A A

Slovesnost ob dnevu samostojnosti in enotnostiŽupan Milan Turk, v ozadju Goriški oktet Vrtnica. (Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
Župan Milan Turk, v ozadju Goriški oktet Vrtnica. (Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav)
Deli:

V petek, 21. decembra 2012, se je v Kulturni dvorani v Šempetru pri Gorici odvila osrednja občinska slovesnost ob državnem prazniku, dnevu samostojnosti in enotnosti. Zbrane je najprej kot slavnostni govornik nagovoril župan, mag. Milan Turk, nato pa so s svojo ubrano pesmijo in petjem navzoče navdušili pevci Goriškega okteta Vrtnica.

Županov nagovor na tem mestu objavljamo v celoti:

"Spoštovani člani občinskega sveta, spoštovane občanke, občani in vsi ostali prisotni.


Ko sem pripravljal današnji nagovor, sem seveda najprej pogledal, kaj sem vam povedal lani ob tej priložnosti. Lani smo praznovanje pripravili na 23. december, ki je pomenil dvajseto obletnico sprejema slovenske ustave. Dotaknil sem se pravne države, spoštovanja predpisov, enakosti vseh pred zakonom in tako naprej. Opozoril sem na to, da na področju urejenosti pravne države ne moremo biti zadovoljni in si želel, da bi stanje lahko izboljšali. Žal danes ugotavljam, da se v enem letu na tem področju ni premaknilo veliko na bolje. Morda se zdi, da celo na slabše.

 

Nekateri, ki bi morali zaradi svojih nalog, ki so jim bile zaupane na volitvah, s svojim ravnanjem predstavljati zgled ostalim državljanom in občanom, še niso dojeli, da vzorci obnašanja oblasti ali elite, če želite, ki so bili še nekaj let nazaj sprejemljivi, danes to niso več. Brezbrižnost, oholost, zanemarjanje dolžnosti, da ne rečem celo malomarnost, zlorabe in tudi dokazana kazniva dejanja, ki se jih nekateri celo ne sramujejo, so ostala praksa v naši družbi tudi med najvišjimi predstavniki oblasti, gospodarstva in civilne družbe.

 

Nič čudnega ni in popolnoma legitimno je, da se ljudstvo takim oblastnikom upre. Sam na tem mestu ne mislim na nikogar konkretno, kajti marsikomu bi se lahko, če bi veljal zakon ulice, zgodila tudi krivica. Ljudstvo je torej zdravo in ve, kaj je prav. Prav je tudi, da zahteva, da po pravilih ravna tudi oblast ali družbena smetana. Kot kaže, bomo v Sloveniji rabili še nekaj časa, da bo to spoznanje dozorelo.

 

Težko je ob takem dogajanju na dolgo in široko razpravljati. Potrebna so dejanja, ki pa niso nujno velika, megalomanska. Vsak dan je potrebno ravnati modro, s posluhom za soljudi in vedno v korist vseh.

 

Ne glede na to, da s stanjem v katerem je danes naša država ne moremo biti zadovoljni, pa ostaja dejstvo, da smo si jo pred nekaj več kot dvajsetimi leti priborili. Časi se bodo izboljšali, država pa bo ostala.

 

Spoštovani,

ob koncu bi se rad spomnil tudi tega, da je bil na letošnjih volitvah za Predsednika republike, torej poglavarja naše države izvoljen naš občan, krajan in sosed gospod Borut Pahor. V naslednjih dneh bo prisegel in prevzel svojo novo funkcijo. Ob tem mu ponovno vsi čestitamo ter želimo, da bi svoje delo in poslanstvo opravljal modro, s posluhom za vse, posebej pa tiste, ki si sami ne morejo pomagati. S svojim zgledom lahko za vso našo družbo največ stori.

 

Dovolite mi, da vam ob koncu čestitam pred prihajajočim dnevom samostojnosti in enotnosti, in vam pred bližajočimi se pazniki tudi zaželim vesel božič in srečno, zdravo ter uspešno novo leto 2013 z upanjem, da nam bo morda prineslo še tisto malo spoznanja, ki nam je potrebno, da se krmilo premakne na pravo mesto in ladja Slovenija obrne v pravo smer."
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.08.2017
Danes ni dogodkov.
26.08.2017 | Družabni dogodki
Zaključna prireditev Oratorija 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.