Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 28°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Primorski tehnološki park uspešno izpeljal ......


NOVICE

| |
19.04.2013      13:01
A A

Primorski tehnološki park uspešno izpeljal prvi Business Meetups Nova GoricaDeli:

18. aprila 2013 je Primorski tehnološki park organiziral prvo srečanje podjetnikov, bodočih podjetnikov, menedžerjev, kreativcev, inovatorjev in seveda tudi tistih, ki imajo zanimive podjetniške ideje, zakatere menijo, da bi jih bilo vredno uresničiti. Business Meetups Nova Gorica je nastal na podbudo nekaterih podjetnikov iz našega okolja, zasnovan pa je po vzoru tovrstnih srečanj, ki se že odvijajo v številnih mestih po svetu. Predvidoma se bo odvijal vsak tretji četrtek v mesecu v Kavarni Rusjan. Naslednje srečanje bo 23. maja 2013 na isti lokaciji.

 

Osrednji gost prvega srečanja je bil Marino Furlan, soustanovitelj in direktor uspešnega podjetja Intra lighting, ki je predstavil svojo podjetniško zgodbo. Z ženo Marjeto sta v letu 2010 postala podjetnika leta, marca letos pa sta prejela nagrado Gospodarstvenik Primorske 2012, zato je bilo zanimivo prisluhniti zgodbi o njunih začetkih, vzponih in uspehih. Ker je družba nedavno prejela prestižno nagrado Red dot award: product design 2013, je pogovor tekel tudi o vrednosti, ki jo design prispeva h končnemu izdelku.  Marino Furlan je poudaril, da je za uspeh v podjetništvu zelo pomembna inovacija, design in izdelek, ki je kupcu razumljiv. Seveda pa morajo biti novi projekti predhodno dobro pripravljeni in temeljiti na realni oceni tržnih in stroškovnih možnosti.

Večerna srečanja se bodo odvijala vsak tretji četrtek v mesecu v Kavarni Rusjan v Eda centru v Novi Gorici. Vsakokrat bomo povabili gosta s katerim se bomo pogovarjali o dobrih podjetniških zgodbah, priložnostih pa tudi problematikah, ki pestijo podjetnike.

 

To, kar bi si želel Primorski tehnološki park pa je, da bi nam uspešni podjetniki pomagali pri izgradnji ustreznega ekosistema za nastajanje rast in razvoj startup podjetij, in sicer tako, da bi delili svoje izkušnje, bili morda mentorji, prvi kupci, partnerji ali pa celo investitorji v startup podjetja v regiji.

 

Več informacij:

  • Tanja Kožuh, v.d. direktorice,Tanja.kozuh@primorski-tp.si| 041 577 210 | www.primorski-tp.si
  • Mitja Mikuž, vodja projekta Business Meetups NG, Mitja.mikuz@primorski-tp.si| 041 241 6630 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.