Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Razpis štipendij namenjenim mladim ......


ŠOLSTVO

| |
09.07.2013      9:51
A A

Razpis štipendij namenjenim mladim umetnicam/umetnikom in umetniškim ustvarjalcem vseh disciplin z (bivalnim) ateljejem v GradcuUmetniški ateljeji Rondo
Umetniški ateljeji Rondo
Deli:

Štajerska deželna vlada, v imenu deželnega ministra za kulturo, dr. Christian Buchmanna, podeljuje v okviru javnega razpisa RONDO-STUDIOS – ARTIST IN RESIDENCE 2014 za umetniške ustvarjalce vseh disciplin v študijskem letu 2014 štipendije z (bivalnim) ateljejem v Gradcu. Štipendije bodo dodeljene na predlog žirije.

 

Na razpisu lahko sodelujejo umetnice/umetniki in umetniški teoretiki vseh umetniških področij iz evropskega in neevropskega prostora,  ki si želijo sodelovati z umetniki in kulturniki na avstrijskem Štajerskem. Izbrani kandidati bodo mesečno prejeli 850 EUR za namene projekta in pokritje življenjskih stroškov; zaračunan bo prispevek za administrativne stroške. Na voljo bo (bivalni) atelje. Trajanje štipendiranja bo odvisno od obsega umetniškega projekta in odločitve žirije.

 

Prijava mora biti po pošti poslana v tiskani obliki (v štirih izvodih in maksimalno 20 strani). Vsebovati mora kratek življenjepis, informacije o želenem trajanju bivanja, opis zadevnega projekta ter primere dosedanjih del (ne izvirnikov). V kolikor se bodo pošiljali elektronski nosilci podatkov (film, video, …), se uporabijo sledeči formati: .jpg, .wmv.

 

Datumi pričetka štipendiranja bodo podani, pri čemer se bodo upoštevali želeni termini prijaviteljev, v kolikor bo mogoče.

 

Opozoriti je potrebno, da gre pri tej štipendiji za nepovratna denarna sredstva, ki so namenjena za usposabljanje in umetniške oziroma umetniško teoretične projekte in ne za študijsko pomoč študentom.

 

Natisnjene prijave oz. prošnje za štipendije se predložijo na posredovanem obrazcu.

 

Rok za oddajo:

Prijavni obrazec mora biti v tiskani obliki poslan po pošti na Abteilung 9 Kultur, Europa, Außenbeziehungen, Amt der Steiermärkischen Landesregierung "RONDO - Artist in Residence", Trauttmansdorffgasse 2, A-8010 Graz najkasneje do 30. avgusta 2013.

 

O odločitvi žirije bodo vlagateljice/vlagatelji pisno obveščeni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.