Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.04.2018

pretežno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči bodo predvsem na severu še nastale plohe in posamezne nevihte. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13 °C.
9°C | 22°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 25°C
četrtek, 26.04.2018
10°C | 22°C
petek, 27.04.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Z zadnje Gverilske čitalnice


KULTURA

| |
02.04.2018      18:16
A A

Z zadnje Gverilske čitalniceDeli:

Dasiravno se je marčevska Gverilska čitalnica iztekla že pred časom, povsem namerno objavljamo tale zapis šele danes. Namerno zato, ker se bo Meteorita 2018 odvijala čez dober teden dni.

Meteorita nas je obiskala ne samo z majico v naslovni fotografiji, ampak tudi z obširno predstavitvijo svojega programa. Pogovarjali smo se o tem, kako so se letos odločili, da bodo zgodbo gradili okrog slovenskih pravljičnih fantazijskih junakov, kako bodo na stojnicah poskušali zajeti čim več tega, kar ponuja slovenski predvsem knjižni trg s področja znanstvene fantastike, da so potrdili sodelovanje stand up komika Tilna Artača ...

Sicer si skoraj vse, o čemer smo se pogovarjali, lahko preberte na priložnostnem letaku, katerega posnetek objavljamo (majica je precej bolj nezgovorna!). Skoraj vse, vendar se bo ob Meteroriti dogajalo še veliko več. Ne samo suvanje meteorita ob merjenju moči z gorenjskim mišičnjakom Denisem Porčičem (ki ima poleg mišic tudi hiter in točen udarec) in o tem, kako so pripravljeni na slabo vreme, s katerim sobota 7. aprila in nedelja 8. aprila lahko postrežeta na Jesenicah na trgu pred gledališčem, želeli so si tudi, da bi za obiskovalce postavili mobilni planetarij s strokovnim voditeljem (zdaj že vemo, da jim je uspelo). O stvareh, ki so se mrzlično nadgrajevale v zadnjih štirinajstih dneh nismo mogli veliko govoriti. Jih pa lahko spremljamo na Facebooku, kjer ima tudi letošnja Meteorita svoj dogodek.

Fantje, ki si že nekaj let zapored prizadevajo na noge postaviti zdaj že tradicionalni in edini festival znanstvene fantastike na Gorenjskem, letos ne skoparijo z delom. No, nikoli doslej niso.

Marsikdo se bo vprašal, kaj dela tak festival na Jesenicah. Čemu le? Tam je padel meteorit, tam imajo deklico Meteorito (na sliki na letaku!) in letos ob njej še druge slovenske literarne fantastične junake.

Jih kdo zna našteti?

Martin Krpan, Peter Klepec ... še kdo?

Odgovore bo treba poiskati prihodnjo soboto na Jesenicah. In verjemite, da kljub namigom na Facebooku slovenskih politikov tam ne gre iskati. Ker niso ne znanstveni, ne fantastični in ne junaki. Preprosto ne sodijo zraven.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PRAVA BESEDA, DRUŠTVO ZA KULTURO JEZIKA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2018 | Ostalo
Pisarna za invalide
24.04.2018 | Ostalo
Vaje iVitalis
24.04.2018 | Tečaji in delavnice
Mala priročna torbica za kratka potepanja
25.04.201 | Tečaji in delavnice
Metode dela z mladimi v akciji
25.04.2018 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat
28.03.2018 | Umetnost
Velikonočna razstava
30.04.2018 | Ostalo
Pisarna za invalide
23.04.2018 | Ostalo
Pisarna za invalide
24.04.2018 | Ostalo
Vaje iVitalis
24.04.2018 | Tečaji in delavnice
Mala priročna torbica za kratka potepanja
25.04.201 | Tečaji in delavnice
Metode dela z mladimi v akciji
25.04.2018 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo