Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 29°C
torek, 22.07.2018
16°C | 25°C
sreda, 24.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
15°C | 29°C
petek, 26.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Z zadnje Gverilske čitalnice


KULTURA

| |
02.04.2018      18:16
A A

Z zadnje Gverilske čitalniceDeli:

Dasiravno se je marčevska Gverilska čitalnica iztekla že pred časom, povsem namerno objavljamo tale zapis šele danes. Namerno zato, ker se bo Meteorita 2018 odvijala čez dober teden dni.

Meteorita nas je obiskala ne samo z majico v naslovni fotografiji, ampak tudi z obširno predstavitvijo svojega programa. Pogovarjali smo se o tem, kako so se letos odločili, da bodo zgodbo gradili okrog slovenskih pravljičnih fantazijskih junakov, kako bodo na stojnicah poskušali zajeti čim več tega, kar ponuja slovenski predvsem knjižni trg s področja znanstvene fantastike, da so potrdili sodelovanje stand up komika Tilna Artača ...

Sicer si skoraj vse, o čemer smo se pogovarjali, lahko preberte na priložnostnem letaku, katerega posnetek objavljamo (majica je precej bolj nezgovorna!). Skoraj vse, vendar se bo ob Meteroriti dogajalo še veliko več. Ne samo suvanje meteorita ob merjenju moči z gorenjskim mišičnjakom Denisem Porčičem (ki ima poleg mišic tudi hiter in točen udarec) in o tem, kako so pripravljeni na slabo vreme, s katerim sobota 7. aprila in nedelja 8. aprila lahko postrežeta na Jesenicah na trgu pred gledališčem, želeli so si tudi, da bi za obiskovalce postavili mobilni planetarij s strokovnim voditeljem (zdaj že vemo, da jim je uspelo). O stvareh, ki so se mrzlično nadgrajevale v zadnjih štirinajstih dneh nismo mogli veliko govoriti. Jih pa lahko spremljamo na Facebooku, kjer ima tudi letošnja Meteorita svoj dogodek.

Fantje, ki si že nekaj let zapored prizadevajo na noge postaviti zdaj že tradicionalni in edini festival znanstvene fantastike na Gorenjskem, letos ne skoparijo z delom. No, nikoli doslej niso.

Marsikdo se bo vprašal, kaj dela tak festival na Jesenicah. Čemu le? Tam je padel meteorit, tam imajo deklico Meteorito (na sliki na letaku!) in letos ob njej še druge slovenske literarne fantastične junake.

Jih kdo zna našteti?

Martin Krpan, Peter Klepec ... še kdo?

Odgovore bo treba poiskati prihodnjo soboto na Jesenicah. In verjemite, da kljub namigom na Facebooku slovenskih politikov tam ne gre iskati. Ker niso ne znanstveni, ne fantastični in ne junaki. Preprosto ne sodijo zraven.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PRAVA BESEDA, DRUŠTVO ZA KULTURO JEZIKA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PRAVA BESEDA, DRUŠTVO ZA KULTURO JEZIKA
PRAVA BESEDA, DRUŠTVO ZA KULTURO JEZIKA
ULICA STANKA LAPUHA 10
Tel:041 675 485
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
26.04.2018 | Ostalo
Zasnova Vurnikovega trga in knjižnice
26.06.201 | Šole in vrtci
Poletni počitniški program

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo