Logo MojaObčina.si

Radovljica

DANES
22°C
8°C
JUTRI
21°C
10°C
Deli
2957

Z Vrbo in Prešernom v Prešernov teden

Vrba, 1. decembra - Sinoči sta Boštjan Soklič in Andrej Kokot iz društva Prava beseda iz Radovljice nastopila s svojo predstavo Zaigrajmo pesnike: Prešerno s Prešernom.

Da ne bo pomote: niso samo advent in besne prednovoletne razprodaje oznaka za začetek decembra v Sloveniji. Tretjega decembra obhajamo tudi rojstni dan Franceta Prešerna, še vedno največjega slovenskega pesnika. O kulturi gre beseda (in pesem). S tem nastopom sta Boštjan in Andrej po uvodu v dogodke ob obletnici pesnikovega rojstva minuli petek na II. gimnaziji Maribor, kjer sta tretješolce obiskala s Kettejem in Murnom, sklenila svoje prispevke v tem tednu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi