Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 27°C
torek, 24.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Brezplačne krožne vožnje s turističnim ......


TURIZEM

| |
06.11.2017      8:45
A A

Brezplačne krožne vožnje s turističnim vlakcem po občini RadenciDeli:

»Či-či-či-či-či-či phu, glejte vlak je tu,  karte si kupimo in takoj vstopimo,  či-či-či-či-či-či phu, glejte vlak je tu«... Toda kart za vožnjo s turističnim vlakcem minula dva meseca v Radencih ni bilo potrebno kupovati, kajti vozil je brezplačno. Vsako soboto popoldne ob 17. uri je odpeljal z avtobusne postaje v Radencih, ob množičnem obisku je opravil tudi po dve vožnji. Toda zadnjo soboto v oktobru v tej jesenski sezoni je krenil turistični vlakec na zadnjo vožnjo. Potnikov, zlasti najmlajših je bilo precej in odpeljal je mimo treh čarovniških bitij v krožišču v smeri Šratovec, po dobri uri pa se je vrnil že v večernem mraku iz smeri Rihtarovci. Vsi nasmejani so potnice in potniki izstopali, veselje je z njimi delil tudi vlakovodja Zvonko Vaupotič, ki je to jesen imel na skrbi vse vožnje in je lahko pritrdil besedilu pesmice: »Či-či-či-či-či-či phu, pa smo zopet tu,  vlak se že ustavlja, vse se v njem poslavlja, či-či-či-či-či-či phu, pa smo zopet tu.« Tako smo v teh devetih sobotah, saj je vožnja potekala v vsakem vremenu, prepeljali več kot 500 veselih in zadovoljnih potnikov. A upamo, da bo prihodnjo pomlad  turistični vlakec ob sobotnih popoldnevih zopet vozil v veselje mladeži in njihovih skrbnikov.

 

Besedilo in fotografija: Filip Matko Ficko, Mateja Černjavič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radenci!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!