Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
4°C | 15°C
sreda, 24.09.2018
12°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
1°C | 15°C
petek, 27.09.2018
2°C | 21°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 23°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Brezplačne krožne vožnje s turističnim ......


TURIZEM

| |
06.11.2017      8:45
A A

Brezplačne krožne vožnje s turističnim vlakcem po občini RadenciDeli:

»Či-či-či-či-či-či phu, glejte vlak je tu,  karte si kupimo in takoj vstopimo,  či-či-či-či-či-či phu, glejte vlak je tu«... Toda kart za vožnjo s turističnim vlakcem minula dva meseca v Radencih ni bilo potrebno kupovati, kajti vozil je brezplačno. Vsako soboto popoldne ob 17. uri je odpeljal z avtobusne postaje v Radencih, ob množičnem obisku je opravil tudi po dve vožnji. Toda zadnjo soboto v oktobru v tej jesenski sezoni je krenil turistični vlakec na zadnjo vožnjo. Potnikov, zlasti najmlajših je bilo precej in odpeljal je mimo treh čarovniških bitij v krožišču v smeri Šratovec, po dobri uri pa se je vrnil že v večernem mraku iz smeri Rihtarovci. Vsi nasmejani so potnice in potniki izstopali, veselje je z njimi delil tudi vlakovodja Zvonko Vaupotič, ki je to jesen imel na skrbi vse vožnje in je lahko pritrdil besedilu pesmice: »Či-či-či-či-či-či phu, pa smo zopet tu,  vlak se že ustavlja, vse se v njem poslavlja, či-či-či-či-či-či phu, pa smo zopet tu.« Tako smo v teh devetih sobotah, saj je vožnja potekala v vsakem vremenu, prepeljali več kot 500 veselih in zadovoljnih potnikov. A upamo, da bo prihodnjo pomlad  turistični vlakec ob sobotnih popoldnevih zopet vozil v veselje mladeži in njihovih skrbnikov.

 

Besedilo in fotografija: Filip Matko Ficko, Mateja Černjavič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radenci!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!