Logo MojaObčina.si

Radenci

DANES
6°C
-1°C
JUTRI
1°C
-2°C
Deli
2039

Brezplačne krožne vožnje s turističnim vlakcem po občini Radenci

»Či-či-či-či-či-či phu, glejte vlak je tu,  karte si kupimo in takoj vstopimo,  či-či-či-či-či-či phu, glejte vlak je tu«... Toda kart za vožnjo s turističnim vlakcem minula dva meseca v Radencih ni bilo potrebno kupovati, kajti vozil je brezplačno. Vsako soboto popoldne ob 17. uri je odpeljal z avtobusne postaje v Radencih, ob množičnem obisku je opravil tudi po dve vožnji. Toda zadnjo soboto v oktobru v tej jesenski sezoni je krenil turistični vlakec na zadnjo vožnjo. Potnikov, zlasti najmlajših je bilo precej in odpeljal je mimo treh čarovniških bitij v krožišču v smeri Šratovec, po dobri uri pa se je vrnil že v večernem mraku iz smeri Rihtarovci. Vsi nasmejani so potnice in potniki izstopali, veselje je z njimi delil tudi vlakovodja Zvonko Vaupotič, ki je to jesen imel na skrbi vse vožnje in je lahko pritrdil besedilu pesmice: »Či-či-či-či-či-či phu, pa smo zopet tu,  vlak se že ustavlja, vse se v njem poslavlja, či-či-či-či-či-či phu, pa smo zopet tu.« Tako smo v teh devetih sobotah, saj je vožnja potekala v vsakem vremenu, prepeljali več kot 500 veselih in zadovoljnih potnikov. A upamo, da bo prihodnjo pomlad  turistični vlakec ob sobotnih popoldnevih zopet vozil v veselje mladeži in njihovih skrbnikov.

 

Besedilo in fotografija: Filip Matko Ficko, Mateja Černjavič

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!