Logo MojaObčina.si

Radenci

JUTRI
13°C
-4°C
NED.
17°C
0°C
Deli
3145

1. ADVENTNA NEDELJA

Na Zavodu za turizem in šport Radenci želimo lokalni in širši skupnosti ponuditi zelo pestro zimsko dogajanje. Zato smo se odločili, da bomo skupaj s partnerji  izvedli različne dogodke z naslovom Zimske radosti v Radencih.Zimske radosti smo začeli 3. decembra 2017 s 1. Adventno nedeljo. Prireditev se je začela z lutkovno predstavo za otroke - Babica Zima gre na jug(organizator Občina Radenci) v Kongresni dvorani hotela Radin ob 15:30 uri. Po predstavi je predstavnica Občine Radenci povabila otroke na prižig 135 srčnih latern(izdelovali so jih: OŠ Kajetana Koviča Radenci, OŠ Kapela, Vrtec Radenci, ZTIŠ Radenci, Občina Radenci, DOSOR Radenci in seveda Zdravilišče Radenci) in povorko do krožišča. Otroci, starši, stari starši in občani občine Radenci so se tako zbrali  v avli Hotela Radin prevzeli eno od  135 srčnih latern in se skupaj podali na povorko z laternami do krožišča, kjer že vsako leto TD Radenci postavlja enega od največjih adventnih venčkov v Pomurju. Sledil je prižig prve adventne lučke in novoletne okrasitve po Radencih. Po blagoslovu  adventnega venčka je predstavnica Zavoda za turizem in šport Radenci vse udeležence povabila, da skupaj obesijo srčne laterne v parku Radenci. Po povorki mimo kapelice Sv. Ane, Glasbene utice vse do Zdravilnega vrelca so nato otroci s pomočjo staršev in starih staršev obesili 135 srčnih latern v parku Radenci. Prireditev smo zaključili s čajanko ob glasbeni spremljavi Valterja Klemenčiča na terasi Hotela Izvir. Otrokom smo postregli s čajem v srčnih skodelicah izdelanih prav za ta dogodek. Odrasli so se pogreli s odličnim kuhanim vinom. Dogodek je sovpadal s 135. letnico Zdravilišča Radenci.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi