Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
9°C | 16°C
sreda, 14.11.2018
7°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
5°C | 10°C
petek, 16.11.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Potapljanje pod ledom v jezeru Črnava


ŠPORT, OSTALO

| |
03.02.2017      13:49
A A

Potapljanje pod ledom v jezeru ČrnavaDeli:

V nedeljo 5. februarja 2017 okrog 10.00 ure dopoldne bodo člani društva za podvodne dejavnosti Kranj izvedli aktivnost potapljanje pod ledom v jezeru Črnava.

Vljudno vabljeni, da se jim pridružite.

DPD Kranj, društvo za podvodne dejavnosti, je društvo z več kot 40 letno potapljaško tradicijo. Dejavnost društva je pretežno usmerjane v potapljanje, izvajajo tudi dejavnost športnega plavanja/potapljanja s plavutmi kot tudi podvodna fotografiranje.

 

V sklopu društva deluje tudi enota, ki deluje v sistemu sil za zaščito in reševanje  pri MORS. Enota CZ PRS RP Kranj, izvaja aktivnosti na področju vodotokov rek Save, Kokre in regionalnih jezer Kranjske regije, po potrebi pa se vključuje tudi v republiški sestav in deluje tako na področju Slovenije kot tudi širše v regiji. Sodelovali so pri odpravljanju posledic vodnih ujem v Srbiji.

 

Potop pod ledom, ki ga načrtujejo za nedeljo 5.2.2017, je tako sestavni del usposabljanj posameznih članov enote, kot tudi ostalih povabljenih članov društva ustrezne potapljaške kategorije. Potop pod ledom se šteje v kategorijo zahtevnejšega potapljanja, saj nizke temperature zahtevajo izredno dobro psihofizično pripravljenost potapljača, kot tudi sodobno in zanesljivo tehnično opremo. V ta namen se uporabljajo potapljaški kompleti, ki so primerni za potapljanje pri nizkih temperaturah. Uporaba neustrezne opreme lahko pripelje do zamrznitve in posledično do odpovedi delovanje in tudi do katastrofalnih posledic za potapljača.

 

Pri potopu pod led je potrebno upoštevati tudi varnostne ukrepe pred, med in po potopu! Na kratko to pomeni, da moramo pred potopom omogočiti varen dostop do mesta vstopa v vodo. Ustrezno je potrebno pripraviti odprtino v ledu in jo zaščititi pred zdrsom in posledično padcem potapljača. Varen vstop omogoča ustrezna velikost odprtine, varen potop in povratek pa omogočata ustrezna uporaba tehničnih sredstev in povezovalnih vrvi. Po povratku, izstopu in po zaključku aktivnosti je potrebno območje povrniti v prvotno stanje, vrniti izrezano ledeno ploskev na svoje mesto, ter zaščititi področje izvedbe potopa z mehanskimi ovirami, ki omejujejo dostop. Suhe obleke, ki se pri potapljanju uporabljajo, ščitijo potapljača pred podhladitvijo.

 

Hoja in izvajanje aktivnosti na ledu sta izjemno nevarni in se ne zavedajoč se katastrofalnih posledic, do katerih lahko pri padcu v vodo lahko pride, dostikrat brezbrižno lotimo zadrževanja in hoje na poledeneli površini vodotokov ali jezer. Vsekakor se moramo zavedati, da je opravljanje tovrstnih aktivnosti zahtevano in da zahteva obilico znanja in usposobljenosti in jih odsvetujemo neustrezno opremljenim in neusposobljenim potapljačem. 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
November 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
12.11.2018 | Občinski dogodki
PREDSTAVITEV KANDIDATA ZA ŽUPANA IN SVETNIKE
13.11.2018 | Občinski dogodki
PREDSTAVITEV KANDIDATA ZA ŽUPANA IN SVETNIKE
14.11.2018 | Občinski dogodki
PREDSTAVITEV KANDIDATA ZA ŽUPANA IN SVETNIKE
14.11.2018 | Občinski dogodki
PREDSTAVITEV KANDIDATA ZA ŽUPANA IN SVETNIKE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo