Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo in večinoma suho, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Še bo pihal severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja, ki bo dopoldne postopno oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
11°C | 22°C
torek, 20.05.2018
10°C | 21°C
sreda, 22.05.2018
11°C | 23°C
četrtek, 23.05.2018
12°C | 23°C
petek, 24.05.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

107 let gospe Marte Polak


NOVICE

| |
25.04.2017      16:51
A A

107 let gospe Marte PolakDeli:

Preddvor, 25. aprila 2017 – V Domu starejših občanov Preddvor je bil včeraj poseben dan: praznovali so častitljivi,  107. rojstni dan tamkajšnje stanovalke, gospe Marte Polak.  Slavljenko, rojeno 22. 4. 1910, sta na praznovanju obiskala tudi predsednik republike Slovenije Borut Pahor in ljubljanski pomožni škof Anton Jamnik.

Gospa Marta Polak, ki je v Dom starejših občanov Preddvor prišla malo pred stotim rojstnim dnem, je za svoja leta je dokaj čila in zdrava, le pri hoji si pomaga s palicami ali berglami. S pomočjo osebja se vsak dan uredi, zjutraj spije kavico in gre sama z dvigalom preveriti kakšno je vreme. Tudi na telovadbo in na domske prireditve še hodi. Rada spije kozarček vinčka po kosilu in se posladka s koščkom čokolade, ima pa tudi izreden smisel za humor, je povedala direktorica doma Andreja Valant. Slednje je bilo čutiti tudi na praznovanju: razveselila se je čokoladnih bombonov, ki jih ji je podaril predsednik Pahor ter mu priznala, da je na čokolado »prav bolna«. Prav tako se je razveselila obiska ljubljanskega pomožnega škofa Antona Jamnika, katerega je na dvorišču doma spoznala pred dvema letoma, ko se je tja pred nevihto v času oratorija zatekel skupaj s preddvorskimi mladinci. Tedaj ji je obljubil, da jo bo peljal na Brezje k Mariji Pomagaj. Lani januarja je škof svojo obljubo izpolnil, na včerajšnjem praznovanju pa sta že snovala novo romanje.

Gospe Marti sta ob 107 rojstnem dnevu poleg številnih drugih v roko segla tudi oba župana, preddvorski, Miran Zadnikar ter kranjski, Boštjan Trilar. Preden je leta 2010 prišla živet v Preddvor, je namreč  živela v Kranju (skupnost Vodovodni stolp), še prej pa sta bila z možem dolga leta oskrbnika koče na Šmarjetni gori.

LP

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo