Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.11.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 3°C
torek, 20.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Z julijem nove cene pitne vode in odvoza ......


OBČINSKI SVET

| |
02.07.2017      8:19
A A

Z julijem nove cene pitne vode in odvoza odpadkov ter kosovni odvoz odpadkov na klicDeli:

S tem mesecem začnejo v Občini Preddvor veljati nove cene storitev ravnanja s komunalnimi odpadki in oskrbe s pitno vodo,  kar je na junijski seji sprejel Občinski svet. Izdatki za ravnanje z odpadki bodo malenkost nižji, za oskrbo s pitno vodo pa višji, vendar le na območju, kjer oskrbo izvaja Komunala Kranj (torej v Bašlju, Hrašah in Tupaličah zgoraj), skupni učinek sprememb pa je ugoden - torej bo znesek malenkost nižji. Izdatki na položnicah za obe postavki skupaj bodo za reprezentativno gospodinjstvo (kar pomeni 4 osebe, poraba vode 16 m3  DN 20 priključek, 80 litrska zabojnika za mešane in biološke odpadke) nižji za 0,34 € brez ddv, po prenehanju veljavnosti cen s proračunom pa 0,89 € nižji. Direktor Komunale Marko Kocjančič je pojasnil, da so predlog novih cen dobile vse občine, kjer izvajajo storitve. Kot jim narekuje dogovor iz leta 2014, bodo povsod veljale enotne cene,  to pa je trenutno v prid manjšim občinam. Pojasnil je tudi, da se cena povečuje na račun omrežnine – le-ta se poveča, če omrežje zaradi obnove dobi večjo vrednost.
Za območja v preddvorski občini, kjer oskrbo z vodo izvaja Vodovodna zadruga Preddvor, bodo spremenjeni le izdatki za odvoz smeti (ne pa za oskrbo s pitno vodo), kar pomeni, da bo nova cena še malenkost nižja.

Pomembna informacija za občane pa je, da je v ceno ravnanja z odpadki po novem vključen tudi kosovni odvoz na klic: gospodinjstvo bo to storitev lahko naročilo dvakrat letno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2018
Danes ni dogodkov.
27.11.2018 | Šole in vrtci
NOVOLETNA TRŽNICA OŠ PREDDVOR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo