Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
28°C
16°C
SOB.
28°C
17°C
2277

Izmenjava sadik avtohtonih slovenskih rastlin

V torek, 21. maja, od 16.00 do 19.00  bo na grajskem dvorišču v Preddvoru posebna tržnica: na stojnicah bo potekala izmenjava sadik avtohtonih slovenskih rastlin. Dogodek je del projekta Korak za čisto naravo našega kraja, potekal pa bo v sodelovanju z vrtičkarji iz vrtcev Čriček in Storžek. Sadike lahko prispevate ali pa jih zamenjate s svojimi sadikami, akcija bo namreč potekala po načelu DAM-DAŠ. Prinesite jih v lončkih, spodbujamo uporabo papirnatih, uporabite pa lahko tudi razrezano škatlo za jajca ali šotne lončke.

»Slovenske avtohtone sorte so del naše kulturne dediščine in biotske raznovrstnosti, nastale so v Sloveniji, zato je prav, da jih načrtno pridelujemo, razmnožujemo in ohranjamo,« so prepričane akterke projekta Korak za čisto naravo našega kraja, ki ga pod okriljem Občine Preddvor izvajajo Skavti in Zavod za Turizem Preddvor.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi