Božiček in Snedič četrta na evropskem prvenstvu v atletiki

Na Poljskem je potekalo 14. evropsko dvoransko prvenstvo v atletiki za veterane. Udeležila sta se ga tudi Polzelan Marko Božiček in Braslovčan Alojz Snedič, ki sta vsak v svoji kategoriji osvojila četrto mesto. Nastopilo je 3500 atletinj in atletov, veteranov iz 50 držav.

Božiček je tekmoval v kategoriji M60 v teku na 60 metrov z ovirami. S časom 9,76 sekunde je osvojil četrto mesto, za zmagovalcem Neilom Tunstalom (Velika Britanija) je zaostal 23 stotink. Še bližje odličju je bil nekdanji vrhunski rokometaš Alojz Snedič v kategoriji M80, ki je v teku na 60 metrov v cilj pritekel s časom 9,53 sekunde in za zmagovalcem zaostal pičlih šest stotink. Zmagal je Fridhelm Adore (Nemčija) s časom 9,28 sekunde. Tako je Božič za stopničkami zaostal za 23 stotink in Snedič za 6 stotink.

Za kolajno se bosta Božiček in Snedič ponovno potegovala na svetovnem prvenstvu atletskih veteranov, ki bo letos v Švedskem Göteborgu od 13. do 25. avgusta 2024.