Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
13°C | 29°C
nedelja, 17.08.2018
10°C | 28°C
ponedeljek, 19.08.2018
13°C | 30°C
torek, 20.08.2018
14°C | 30°C
sreda, 21.08.2018
15°C | 30°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Bili smo na praznovanju Občine Središče ob ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
10.04.2017      12:17
A A

Bili smo na praznovanju Občine Središče ob Dravi


Nekaj let nazaj se je občina Mislinja pobratila z občino Središče ob Dravi. Že prej sta obe občini veliko sodelovali, veliko stikov pa so vzpostavila tudi društva, delujoča v obeh občinah. Še posebej je bilo tvorno sodelovanje obeh turističnih društev, zato so se predstavniki obeh občin večkrat srečevali na prireditvah, ki so jih organizirala društva v Mislinji in Središču ob Dravi.


Skupinska fotografija pred vinsko kletjo Ormož
Skupinska fotografija pred vinsko kletjo Ormož
Deli:
Že kar tradicija je postala, da ob praznovanju občinskih praznikov prihajajo na te  slovesnosti tudi predstavniki obeh občin in na ta način utrjujejo svoje prijateljske vezi. Naj omenimo še to, da je Občina Središče ob Dravi po velikosti precej podobna naši občini. Meri 33 km2 in šteje nekaj nad 2.200 prebivalcev. Je pretežno podeželska občina, leži pa tik ob državni meji s sosednjo Hrvaško. Že nekaj let vodi to občino župan Jurij Borko, ki je v obdobju svojega županovanja veliko postoril za razvoj vseh krajev, ki sodijo v to  lokalno skupnost. Občina je na novo nastala 1. marca 2006 z izločitvijo iz takratne skupne občine Ormož. Res pa je, da je bila že pred tem od leta 1954 delovala samostojna občina Središče ob Dravi, ki so jo nato prijključili občini Ormož. Občani zato štejejo leto 1954 kot leto nastanka te lokalne skupnosti.

Letos so tako občani Središča ob Dravi praznovali 63. letnico svojega obstoja. V dvorani kulturnega doma je bila osrednja proslava, na kateri so podelili tudi vrsto priznanj najbolj zaslužnim občanom. V kulturnem sporedu so sodelovali kulturni ustvarjalci tega območja, seveda pa brez sodelovanja njihove zares odlične godbe na pihala ni šlo.

Mislinjčani smo se z avtobusom popeljali na njihovo slovesnost skupaj z našim županom Bojanom Borovnikom. Ta je ob tej priliki na slovesnosti čestital njihovemu županu za dosežene uspehe njihove lokalne skupnosti in mu izročil priložnostno darilo. Naše srečanje se je nadaljevalo še v popoldanskih urah, ko smo si ogledali vinsko klet Ormož, nato pa se skupaj poveselili ob zvokih instrumentalno vokalnega dueta ob plesu in glasbi.

Vsi, ki smo se udeležili te slovesnosti, smo bili deležni izredne gostoljubnosti naših pobratimov, zato nam bo to srečanje ostalo v trajnem spominu kot oblika dobrega sodelovanja obeh občin.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mislinja!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Bodite prvi pri oddaji mnenja.