Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 33°C
torek, 20.08.2018
18°C | 35°C
sreda, 21.08.2018
18°C | 35°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 35°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

14. pohod po Poteh miru na Krasu


TURIZEM

| |
06.04.2018      11:58
A A

14. pohod po Poteh miru na KrasuDeli:

Turistično društvo Cerje iz Opatjega sela je v nedeljo, 25. marca 2018 organiziralo že 14. pohod po Poteh miru na Krasu, ki je potekal po tipični kraški krajni, kjer so si pohodniki lahko ogledali naravne in kulturne znamenitosti ter ostanke dediščine 1. svetovne vojne.

Start in cilj pohoda sta bila pri Pomniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju. Na voljo sta bili dve trasi: daljša – 11 km in krajša – 6 km. Pohodniki so se od pomnika najprej podali proti Fajtemu hribu, pomembni strateški točki v 1. svetovni vojni, mimo Ruske jame do Borojevićevega prestola. V Jami Pečinka so si pohodniki ogledali projekcijo fotografij kraškega bojišča soške fronte, kjer so jih pričakali vojaki v avstro-ogrskih uniformah. Naprej so se podali mimo oljčnih nasadov do vasi Lokvica in italijanskega topniškega položaja v Srčendolu spet na Cerje, kjer jih je pričakal golaž s polento. Na trasi pohoda so delovale okrepčevalnice, novost pa je bila degustacija kraških dobrot med samim pohodom. Predstavili so se lokalni ponudniki: OSMICA PRI KRČARJU iz Sel na Krasu z suhomesnimi izdelki, Društvo žensk ŽBRINCA iz Opatjega sela z »šnitami in cikorjo«, TURISTIČNO-OLJKARSKO DRUŠTVO I. SVIT KRAS iz Lokvice z degustacijo oljčnih olj, EKOLOŠKA KMETIJA FRANCETOVI iz Nova vasi z kozjim sirom in salamo, API CARSTICA iz Opatjega sela z kraškim medom in izdelki iz sivke, VINARSTVO IN KLETARSTVO BUNTOVI iz Škrbine z kraškimi vini in likerji, pridelovalci oljčnega olja: Kmetija Zavadlal iz Vojščice, Sergej Pahor – Jože iz Opatjega sela in Jožef Spačal iz Kostanjevice na Krasu. Vsem se Turistično društvo Cerje najlepše zahvaljuje.

Ob lepem sončnem vremenu se je pohoda udeležilo okrog 250 pohodnikov.

 

Konrad Marušič

TD CERJE
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO CERJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TURISTIČNO DRUŠTVO CERJE
TURISTIČNO DRUŠTVO CERJE
OPATJE SELO 14
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.08.2018
Danes ni dogodkov.
25.08.201 | Šport
Balinarski turnir

Bodite prvi pri oddaji mnenja.