Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
5°C
0°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli
4848

14. pohod po Poteh miru na Krasu

Turistično društvo Cerje iz Opatjega sela je v nedeljo, 25. marca 2018 organiziralo že 14. pohod po Poteh miru na Krasu, ki je potekal po tipični kraški krajni, kjer so si pohodniki lahko ogledali naravne in kulturne znamenitosti ter ostanke dediščine 1. svetovne vojne.

Start in cilj pohoda sta bila pri Pomniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju. Na voljo sta bili dve trasi: daljša – 11 km in krajša – 6 km. Pohodniki so se od pomnika najprej podali proti Fajtemu hribu, pomembni strateški točki v 1. svetovni vojni, mimo Ruske jame do Borojevićevega prestola. V Jami Pečinka so si pohodniki ogledali projekcijo fotografij kraškega bojišča soške fronte, kjer so jih pričakali vojaki v avstro-ogrskih uniformah. Naprej so se podali mimo oljčnih nasadov do vasi Lokvica in italijanskega topniškega položaja v Srčendolu spet na Cerje, kjer jih je pričakal golaž s polento. Na trasi pohoda so delovale okrepčevalnice, novost pa je bila degustacija kraških dobrot med samim pohodom. Predstavili so se lokalni ponudniki: OSMICA PRI KRČARJU iz Sel na Krasu z suhomesnimi izdelki, Društvo žensk ŽBRINCA iz Opatjega sela z »šnitami in cikorjo«, TURISTIČNO-OLJKARSKO DRUŠTVO I. SVIT KRAS iz Lokvice z degustacijo oljčnih olj, EKOLOŠKA KMETIJA FRANCETOVI iz Nova vasi z kozjim sirom in salamo, API CARSTICA iz Opatjega sela z kraškim medom in izdelki iz sivke, VINARSTVO IN KLETARSTVO BUNTOVI iz Škrbine z kraškimi vini in likerji, pridelovalci oljčnega olja: Kmetija Zavadlal iz Vojščice, Sergej Pahor – Jože iz Opatjega sela in Jožef Spačal iz Kostanjevice na Krasu. Vsem se Turistično društvo Cerje najlepše zahvaljuje.

Ob lepem sončnem vremenu se je pohoda udeležilo okrog 250 pohodnikov.

 

Konrad Marušič

TD CERJE

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij