Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Korak za korakom do sreče


PROSTOVOLJSTVO

| |
23.12.2015      13:08
A A

Korak za korakom do srečeDeli:

Dobri mož sv. Miklavž je tudi letos obiskal brezdomce v Novi Gorici. Želel jih je opogumiti s pohvalo in spodbuditi k vztrajnosti za dobra dejanja. To je storil s kratko igrico Korak za korakom do sreče.

Pojavijo se trije angeli, ki preverjajo, kako je pri brezdomcih, da bodo lahko poročali Miklavžu, ki jih bo kmalu obiskal. Angeli sprašujejo brezdomce, če so kaj pridni, če ubogajo prostovoljce, če hodijo na večerje in se držijo reda in tudi če kaj pomagajo, se udeležujejo delovnih akcij in skupnega piknika na Mirenskem gradu.

Vmes se vmešajo tudi hudiči, ki bi radi izničili dobra dejanja in izpostavili slabosti. Angeli jih preglasijo z močno pohvalo brezdomcev, da so opazili veliko dobrih stvari: pripravljenost pomagati pri pripravi za večerjo in pospraviti po večerji, njihovo molitev pred jedjo, da se odzivajo na delovne akcije in piknike – tako je marsikomu dan polepšan z dobrim delom.

To so mali koraki do sreče. Treba je le vztrajati, verjeti onemu drugemu glasu, ki pravi: VZTRAJAJ IN BO ŠLO! PROSTOVOLJCI TE IMAJO RADI, VERJAMEJO VATE IN ŽELIJO, DA BI BIL SREČEN!

Za tem se pojavi še lepo oblečen sv. Miklavž s škofovsko kapo in palico. S seboj prinese darila za prav vsakega brezdomca. Iz svoje knjige vsakemu prebere svoja pohvalna opažanja, ga spodbuja za dobro še naprej. S pomočjo angelov vsakemu izroči darilo.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.