Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 10°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Gradnja skupnega doma malo drugače


PROSTOVOLJSTVO

| |
02.04.2015      22:45
A A

Gradnja skupnega doma malo drugače


Prvo marčevsko sobotno dopoldne smo skupina članov Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote urejali okolico Mirenskega Gradu, tamkajšnji vrt ter njivo, vse v pripravi na začetek nove rasti trave, gozda in zelenjave. Med nami je že nekaj zakoncev z otroki, pripeljali pa smo tudi brezdomce iz Ljubljane in Nove Gorice.


Deli:

Delo smo začeli z zajtrkom. Sledila je kratka medsebojna predstavitev, saj nas je bilo skupaj več kot štirideset, nekateri so bili prvič med nami. Peter je povedal nekaj besedo o namenu današnjega dne, s katerim pravzaprav želimo graditi skupni dom. Potem smo se razdelili v skupine; nekateri so odšli na vrt ali njivo, pobirati smeti v naravi, drugi pa v kuhinjo, za pripravo kosila.

 

Sama sem bila uvrščena v skupino za pobiranje smeti po grajskem griču. Smeti je bilo malo, zato smo se v lepem sončnem dopoldnevu veliko pogovarjali, družno pobirali predvsem odvržene plastenke in pločevinke, vmes pa tudi regrad, saj smo se v manjši skupinici dogovorili za jutrišnje skupno nedeljsko kosilo. Nabrani regrad s krompirjem in jajci bo seveda odlična pomladna solata.  

 

Vsaka skupina se je po opravljeni nalogi napotila na njivo, kjer smo se na koncu zbrali vsi ob pobiranju še živih korenin plevela pred setvijo in sajenjem. Delo smo končali s skupnim kosilom. Kmalu po kosilu smo se vrnili domov, vsak med nami bogatejši za toliko, kot se je potrudil za druge in za lepo okolico.

 

Pri sebi sem premišljevala, kaj od tega je drobec skupnega doma: pogovor ali delo, morda oboje. Najboljše merilo se mi je zdelo, da le z dejanji, za katera sama želim, da jih drugi naredijo meni, prispevam k domačim odnosom. Lahko je to le s poslušanjem, ko mi nekdo želi nekaj povedati, s skupno hojo v tišini in premislek, s sklanjanjem za smetmi ali pa s prispevanjem k skupnim stroškom, po zmožnostih. Vse to je dom.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.