Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Kako smo skupaj gradili dom v letu 2014/15


PROSTOVOLJSTVO

| |
28.06.2015      14:29
A A

Kako smo skupaj gradili dom v letu 2014/15


Na Mirenskem Gradu je vsak dan živahno, v sredo, 17. junija, pa je bilo še posebej. Odvijal se je namreč zaključek Popoldnevov na Gradu.


Deli:

Na ta dan smo se že nekaj časa pripravljali. Končno je napočila ura, ko so se zbrali prostovoljci ter otroci, da bi skupaj pripravili še zadnje stvari. Ob 17.30 pa se je začelo zares.

 

Eva in Petra sta nas uvedli v praznovanje in vodili skozi točke. Najprej je bilo na vrsti prav posebno »kolo sreče«. Starši, bratje, sestre, pa tudi nonoti so bili povabljeni, da ga zavrtijo in preberejo, kaj jim je namenila sreča – ali glasbeno točko naših mladih kitaristov ali odgovarjanje na vprašanje glede učne pomoči. Med smehom in navdušenim spodbujanjem smo kot »glas ljudstva« pomagali najti prave rešitve na vprašanja, prav tako navdušeno pa smo zapeli ob spremljavi pridnih kitaristov iz ponedeljkove in torkove skupine. Tudi mlade nadobudne pianistke so nam z veseljem pokazale, kaj so se letos naučile. Sledila je podelitev zahval prostovoljcem.

 

Čakal nas je bolj aktivni del praznovanja – velika igra, ki nas je spodbujala, da bi gradili naše domove in vsi skupaj tudi naš skupen dom. Vse je brenčalo, saj so družine prevzele posebno vlogo – postale so čebelje družine, ki so pri rožicah izpolnjevale zanimive naloge. Za trud so prejele kapljice medu, ki so jih hitro shranile v svoj panj. Na koncu so morale poiskati še čebeljo matico, ki jim je dala panjske končnice. Vsi skupaj smo nato zgradili en velik panj ter se ob čebelah naučili ali osvežili, kako naj skrbimo, da bo naš dom prijeten za vse. Odlično smo se odrezali in se pri igri zelo zabavali.

 

Vse pridne čebelice in rožice smo se na koncu zbrale še na pogostitvi, kjer smo lačne želodčke polnili z raznovrstnimi dobrotami, pa tudi s sladoledom, ki so ga bili otroci seveda najbolj veseli. Med prijateljskim klepetom in igro je čas prehitro mineval in že je prišla ura slovesa.

 

Tako, učno leto se je končalo. Otroci in prostovoljci gremo na zaslužen odmor, upamo pa, da se drugo leto spet vidimo in s še večjo zagnanostjo in navdušenjem drug drugemu pomagamo - da bi skupaj gradili dom!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.