Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
9°C | 16°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Otroški parlament na občini


NOVICE

| |
05.04.2017      9:05
A A

Otroški parlament na občini


Letos je na občini prvič zasedal otroški parlament. Parlamentarci, učenci 6.-9. razreda OŠ Miren, so nas s svojim obiskom pod vodstvom mentorice Lare Spinazzola in v spremstvu v. d. ravnatelja Bogomirja Nemca, razveselili dne 31.3.2017.


Deli:

Pohvalili so urejeno, čisto okolje v občini, urejena športna igrišča (predvsem v vaseh) in številne kulturne prireditve. Povedali so, da se v šoli v Mirnu kljub dotrajanosti stavbe dobro počutijo. Kot pozitivne so navedli predvsem: druženje s prijatelji, učilnice, prostor za igro, učitelji, kuhinja, knjižnica, čisti in urejeni prostori.
Seveda so nam izpostavili tudi kje jih čevelj žuli. Predvsem bi si želeli več prostorov za mlade, park z igrali v Biljah, urejen dostop do reke Vipave, dvorano za prireditve v Opatjem selu. Zanimalo jih je še, kaj bi se dalo urediti glede avtobusnih povezav na Kras, opozorili pa so tudi na pomanjkanje pločnikov na Vojščici.
Župan jim je na vsa vprašanja izčrpno odgovoril in poudaril, da na vseh teh področjih občina izvaja konkretne ukrepe. Učence je najbolj razveselila novica, da je v naslednjem letu planiran začetek gradnje nove šole v Mirnu, v tem letu pa dozidava vrtca v Kostanjevici na Krasu.

Upamo, da nas mladi parlamentarci s svojim obiskom počastijo tudi drugo leto oz. da postane obisk otroškega parlamenta na občini tradicionalen.

Podrobneje bodo o obisku na občini učenci poročali v naslednji številki občinskega glasila.

Občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.