Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 10°C
torek, 19.11.2018
4°C | 8°C
sreda, 20.11.2018
5°C | 7°C
četrtek, 21.11.2018
4°C | 12°C
petek, 22.11.2018
5°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

OSKAR KOGOJ JE ČASTNI OBČAN OBČINE ......


NOVICE

| |
08.10.2018      11:00
A A

OSKAR KOGOJ JE ČASTNI OBČAN OBČINE MIREN-KOSTANJEVICADeli:

Oskar Kogoj je častni občan Občine Miren-Kostanjevica. To je najvišje priznanje občine za izjemne dosežke življenjskega dela in skrb za promocijo občine.

Oskar Kogoj je svetovno priznani umetnik, industrijski oblikovalec, univerzitetni profesor in akademik.

 

Njegov ustvarjalni opus je ogromen, njegova dela hrani preko 100 muzejev in stalnih zbirk po vsem svetu. Razstavljal je na več kot 350 razstavah doma in po svetu ter do danes prejel preko 50 različnih mednarodnih prestižnih nagrad in priznanj za svoje izjemno delo. Je član številnih mednarodnih združenj za oblikovanje in umetnost, prejemnik nagrade Prešernovega sklada ter edini Slovenec, ki je član ustanove Circolo Artistico Veneziano.

 

Ikona slovenskega oblikovanja zna s svojim dotikom in karizmo ustvarjati nepozabne oblike. Te se zapisujejo ne le v zgodovino oblikovanja doma in po svetu, temveč predvsem v duše ljudi, ki imajo stik z njegovimi stvaritvami. Ukvarja se z oblikovanjem najrazličnejših izdelkov iz naravnih materialov, v katere vključuje spoznanja, ki so plod proučevanja tisočletnih kultur, in sicer od egiptovske do azteške civilizacije, od etruščanske do judovske kulture, Venetov, Epidaurusa in Ved.

V njegovih izdelkih zaznamo močno povezanost z naravo, od koder črpa navdih in ga oplemeniti z duhovno dimenzijo. Njegovi izdelki niso samo predmeti kot taki, ampak so nosilci vibracij, ki spremenijo oz. izboljšajo bivalni prostor. Predmetom zna vdihniti brezčasnost.

 

Močno je zavezan slovenstvu in hkrati odprt svetu. Je velik raziskovalec pozabljenih znanj starih civilizacij, častilec narave, iskalec resnice. Njegova duhovnost se močno odraža v njegovem delu. Tudi po nekaj mesecev ali celo let trajajo duhovne raziskave in dogovarjanja, ki so predpriprava, da se loti določene naloge. Šele nato se začenjajo zbirati elementi za konstrukcijo. Oblikovanje je pri njemu zadnje - kot obleka na telo.

 

Oskar Kogoj s svojim ustvarjanjem v svojem rojstnem kraju Mirnu in galerijo Oskar Kogoj Nature Design zapisuje neizbrisen pečat pri promociji občine in Slovenije. Galerija se nahaja v obnovljeni materini hiši umetnika. V njej hranijo manjšo stalno zbirko razstavnih eksponatov ter ponujajo ekskluzivne umetniške izdelke, tako protokolarne kot tudi poslovne, promocijske in osebne, namenjene obdarovanju ob različnih priložnostih, z željo, da se o izvirnih izdelkih, povezanih s slovensko in svetovno zgodovino tudi spregovori in pogovarja.

Priznanje častni občan je župan Mauricij Humar Oskarju Kogoju podelil na slavnostni seji Občinskega sveta Občine Miren-Kostanjevica v petek, 5. oktobra 2018 na Cerju.

 
Fotografije: Mitja Ambroželj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.09.2018 | Ostalo
Daj naprej - postani prostovoljec
17.11.2018 | Kultura
Jazz koncert v krompirjevi jami
23.11.2018 | Ostalo
Mladinska skupina
24.08.2018 | Ostalo
Popoldnevi na Gradu 2018
24.11.2018 | Kultura
Gledališče Kamišibaj
17.09.2018 | Ostalo
Daj naprej - postani prostovoljec
17.11.2018 | Kultura
Jazz koncert v krompirjevi jami
23.11.2018 | Ostalo
Mladinska skupina
24.08.2018 | Ostalo
Popoldnevi na Gradu 2018
24.11.2018 | Kultura
Gledališče Kamišibaj

Bodite prvi pri oddaji mnenja.