Logo MojaObčina.si
DANES
34°C
20°C
JUTRI
35°C
18°C
Oceni objavo

Nočnjak 2023

Pred kratkim je med 30.3.-2.4.2023 je v Dalmaciji v kraju Tučepi pri Makarski ob prekrasni Makarski riveri vpotekalo 25.Mednarodno srečanje in tekmovanje NOČNJAK 2023 , v ocenjavanju oljčnih olj .Med 335 prispelimi vzorci iz Črne gore,Bosne in Hercegovine ,Hrvaške in Slovenije Sodelovali so tudi oljkarji iz naše občine in olja iz kraških oljčnikov spet dosegla vrhunske rezultate.

Zlate medalje v kategoriji mešanih sort so osvojili

DEAN  PAHOR ,RADOVAN SILIČ in ROBERT OKRETIČ

Dva vzorca olj pa sta dosegla izjemen izbor med TOP 10 ,

ker so dosegla oceno Robert Okretič 98,75 in Dean Pahor 98,50  točk od 100  možnih.

Ti mednarodni  rezultati nakazujejo dobro popotnico za naprej ,pravilno pot oljkarjev in vrhunsko kvaliteto oljčnega olja ,ki je pridelano  na skromni kraški zemlji ali s spoštovanjem in  ljubeznijo do te rastline.

 

Oglejte si tudi