Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
16°C | 21°C
torek, 23.09.2018
14°C | 25°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
četrtek, 26.09.2018
4°C | 20°C
petek, 27.09.2018
3°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
16°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V Temnici smo kulturni praznik proslavili s ......


KULTURA

| |
13.02.2017      9:11
A A

V Temnici smo kulturni praznik proslavili s poezijoFoto Dominik Bizjak
Foto Dominik Bizjak
Deli:

V Temnici tukajšnje kulturno društvo Simon Jenko, katerega ime prav tako obeležuje pomembnega slovenskega pesnika, slovenski kulturni praznik že nekaj let zapored tradicionalno slavi v družbi pomembnih slovenskih mojstrov pisane besede, pa naj bo to proza ali pa poezija. Z nami so že bili velikani literature kot so Ciril Zlobec, Miklavž Komelj, Bogdan Novak ... Letos nas je prav tako obiskala pesnica, katere delo spada med tista, ki jih opisujemo s pripono naj, in sicer je to bila Miljana Cunta, ki velja za eno najboljših pesnic poosamosvojitvenega obdobja. Povabil jo je ter z njo tudi vodil pogovor dr. Oto Luthar.

Zgodnji večer v dvorani stare šole se je začel s pesmijo, seveda našo, slovensko himno ter istočasno eno najlepših, brezčasnih pesnitev našega velikega pesnika Zdravljico. Izvedel jo jo oktet Rožmarin. Sledil ji je kratek pozdravni nagovor predsednice KD Simon Jenko Srečke Ščuka, nakar sta omizja zasedla sogovornika Miljana Cinta in dr. Oto Luthar. V začetku sta se najprej dotaknila Prešernove poezije ter si izmenjala svoje občutenje in poglede nanjo, v nadaljevanju pa sta se posvetila delu Miljane Cinta, ki se kljub mladosti lahko pohvali s številnimi izkušnjami, od bogatih izkušenj pri organiziranju kulturniških dogodkov, preko bogatega prevajalskega opusa pa vse do njenega izvirnega avtorskega ustvarjanja – pesmi, ki so izšle pod naslovom Za pol neba leta 2010 v Študentski založbi. V pogovoru sta igrivo prehajala od enega področja udejstvovanja k drugemu ter držala ves čas pozornost poslušalcev v radovedni napetosti. Več kot pol ure dolg pogovor je tako minil kot trenutek.

Večer so zaokrožili pevci okteta Rožmarin, ki so predstavili še nekaj drugih domoljubnih pesmi iz njihovega opusa. Njihov trud je poplačal bučen aplavz.

Večera pa s tem še ni bilo konec, ker so stole na podiju zamenjale z dobrotami Krasa obložene mize, za katerimi so obiskovalci prireditve nadaljevali neformalen pogovor še nadaljnjo uro in več po končani prireditvi.

Forografije: Dominik Bizjak
Priloge:
MS Office Word 2003
proslavakpvtemnici.doc
81022_proslavakpvtemnici.doc (13,5 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!