Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
4°C
1°C
JUTRI
7°C
0°C
Deli
3331

Naši mladi glasbeni talenti

Koncert »Naši mladi talenti«i ima že vrsto let v prvem tednu junija prav posebno mesto. Glasba vedno pripravi primerno vzdušje, da se ljudje med seboj povežemo, sprostimo in veselimo. Tako je bilo tudi na letošnji prireditvi. Častni pokrovitelj prireditve, župan Mavricij Humar, je z izbranimi mislimi poudaril vlogo glasbe v našem vsakdanu. Z velikim zadovoljstvom pa ga navdaja dejstvo, da imajo otroci iz naše občine možnost glasbenega udejstvovanja in ustvarjanja na tako strokovnih institucijah, kot so glasbene šole. Mladi nadarjeni glasbeniki so s svojim sproščenim nastopom in z iskreno prisrčnostjo znova osvojili poslušalce. Dvorano Gnidovčevega doma so napolnili zvoki klavirja, violine, kitare, harmonike, tolkal, flavte, harfe, saksofona in letos prvič tudi  violončela in oboe. Spet so nas razveselili s svojim zagnanim in ustvarjalnim delom. In dosežki, ki jih posamezniki dosegajo na nacionalnih in mednarodnih tekmovanjih. Energije in časa, ki ga glasbeniki in njihovi mentorji vlagajo v svoje izvedbe, ni potrebno meriti. Zavedati pa se moramo, da s tem pripomorejo k plemenitenju samega sebe in širše skupnosti. Iskrena hvala vsem, ki nam kakor koli pomagate pri izpeljavi tega dogodka. Le tako vsi skupaj poskrbimo, da se lepota glasbe širi in ne zamre.

Mojca Dolinšek, KD Stanko Vuk

V tem letu je bila zelo uspešna Tamara Harej, saj je prejela več nagrad:

  • 2. nagrado na 42. Mednarodnem tekmovanju harmonikarjev
  • 2. nagrado na Mednarodnem glasbenem tekmovanju »Tomaž Holmar«
  • srebrno priznanje na Regijskem tekmovanju mladih glasbenikov Primorske 2017

Zlata priznanja so prejeli:

Matic Kolar Tratnik na Regijskem tekmovanjem mladih glasbenikov Primorske

Jure Pahor na 9. mednarodnem tekmovanju Svirel

Ivana Marussi na 9. mednarodnem tekmovanju Svirel

Pavla Vezjak na 9. mednarodnem tekmovanju Svirel

Tine Lestan na TEMSIG (februar 2017)

Srebrno priznanje sta prejelia:

Neža Marussi na XIV. mednarodnem kitarskem tekmovanje, Gorica

Rok Klančič na TEMSIG v kategoriji Jazz solo in Posebno priznanje najbolj obetavnemu tekmovalcu v najnižji kategoriji tekmovanja

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij