Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
19°C | 31°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
20°C | 31°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Poletni koncert – reciral Jureta Maliča in ......


UMETNOST

| |
21.07.2017      11:42
A A

Poletni koncert – reciral Jureta Maliča in Sare GorkičDeli:

KD Stanko Vuk Miren – Orehovlje že vrsto let pripravlja cikel koncertov Štirje letni časi. Za letošnji Poletni koncert smo izbrali Glasbeni recital Jureta Maliča in Sare Gorkič z gosti. Oba sta namreč tesno povezana z Mirnom, Jure je domačin, Sara pa Mirenka po mami.

Jureta je v svet kitare vpeljal prof. Silvan Šuligoj na Glasbeni šoli Nova Gorica. Po dveh letih se je priključil razredu prof. Barbare Gorkič, kjer je pravkar zaključil šolanje. V bodoče se želi bolj kot klasiki posvečati jazzu, kar smo lahko slišali tudi na koncertu.

Sara je pred 12 leti pričela z učenjem violine pri prof. Juriju Križniču na Glasbeni šoli Nova Gorica. Trenutno jo poučuje prof. Mojca Križnič na SCGV Emil Komel Gorica. Redno se udeležuje poletnih šol za violino in raznih tekmovanj.
Za idejo, da bi lanski Juretov zaključni koncert ponovili v Mirnu, se moramo zahvaliti prvemu predsedniku društva,  Andreju Budinu. Juretu se je pridružila še Sara, program sta nadgradilia in povabila goste. Skupaj smo preživeli čudovit poletni večer.

Lahko smo ponosni in hvaležni, da imamo v naših krajih toliko mladih uspešnih glasbenikov, ki nas vedno znova popeljejo v čudoviti svet glasbe. 
Sonja Cijan
Foto: Dean Cijan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.