Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

BOŽIČNO NOVOLETNI KONCERT NA MIRENSKEM GRADU...


KULTURA

| |
09.02.2016      15:14
A A

BOŽIČNO NOVOLETNI KONCERT NA MIRENSKEM GRADUDeli:

Na zadnjo nedeljo v letu 2015 se je v polni dvorani na Mirenskem gradu odvijal božično-novoletni koncert Godalnega kvarteta NOVA z gostjo. Ta se je v naši občini predstavil prvič. Kvartet sestavljajo študentke Akademije za glasbo v Ljubljani.

Mojca Batič na prvi violini, domačinka Ana Cotič na drugi violini, Barbara Grahor na violi in Polona Soban na violončelu poskušajo komorno glasbo čim bolj približati občinstvu na Primorskem.

Koncert so pričele z Bachovo božično Jezu, joy of man’s desiring. V pestrem programu so prepletale klasiko – Beethovnov Scherzo iz Godalnega kvarteta št.1 in Schnitkejevo Polko, latinskoameriške ritme in Piazollin Libertango s priredbami slovenskih ljudskih pesmi (Ne orij, ne sejaj), slovenskih popevk (Kadar sva sama, Ko gre tvoja pot, Vozi me vlak …) in slovenske filmske glasbe (Cvetje v jeseni). Za priredbe je poskrbela ‘hišna’ skladateljica Barbara Grahor. Tako so nam na svoj način obeležile tudi dan samostojnosti.

Božično vzdušje je pričarala gostja – sopranistka Gaja Sorč Je študentka solopetja na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Navdušila nas je s skladbama Saint-Saensove Ave Maria in O sveta noč.

Za prijeten zaključek so nam podarile še priredbo tradicionalne slovenske božične pesmi Rajske strune.

Sonja Cijan

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.