Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 20°C
ponedeljek, 22.10.2018
8°C | 16°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

TD Dobeno soorganizator Kuh'ne v Mengšu


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
05.11.2017      22:01
A A

TD Dobeno soorganizator Kuh'ne v Mengšu


V začetku meseca oktobra me je poklical podžupan g. Bogo Ropotar in obširno seznanil z pripravo in organizacijo prireditve, »kuhʼna v Mengšu – melodije okusov in glasbe«, ki se bo odvijala na tržnici v Mengšu, v soboto 21. oktobra 2017, ter nas povabil da se pridružimo organizatorjem pri sooblikovanju zgodbe, veselega druženje občanov in ostalih obiskovalcev, ob pestri kulinarični ponudbi, obogateni z dodatnimi stojnicami domačih izdelkov povezanih s kuhinjo in kulinariko, katerega bodo popestrili še priznani glasbeni izvajalci.


Polne stojnice
Polne stojnice
Deli:

Glede na vsebino dogodka, smo k sodelovanju povabili Robija Jankoviča, šefa gostišča »Dobenski hram«, ki je brez pomisleka privolil in takoj, zelo konstruktivno pristopil k oblikovanju slastne, kulinarične ponudbe. Tako je bila v soboto že zgodaj zjutraj, Robijeva ekipa na terenu, v akciji, da je pravočasno pripravila vse potrebno za okusno ponudbo »Dobenskega hrama« obiskovalcem.

Obiskovalce »Kuh'ne« so najprej pozdravili takti veteranov Mengeške godbe, sledil je pozdrav Mengeškega župana Franca Jeriča: »… kuh'na v Mengšu je prijetna oblika druženja občanov, ki ga bomo v Občini Mengeš podpirali tudi v prihodnje …«, kar so prisotni pozdravili s spontanim aplavzom. Bogomir Ropotar, podžupan in glavni pobudnik prireditve, se je zahvalil vsem soorganizatorjem, ki so podprli projekt Kuhʼne v Mengšu; kulturnem društvu Mihaelov sejem, Turističnemu društvu Mengeš, Turističnemu društvu Dobeno in podjetju Toma. Prijeten dogodek, v katerem smo obiskovalci uživali v kulinaričnih  specialitetah gostincev, gostinci pa v številnem obisku, saj so prodali vse kar so pripravili.

Na stojnici turističnega društva Dobeno, je ekipa »Dobenskega hrama« ponudila okusno pečena odojka izpod peke, bujto repo in polže. »Ob 13h je že vsega zmanjkalo«, je povedal Robi, »saj nismo pričakovali takega obiska«. Organizatorji in ponudniki na prireditvi smo bili presenečeni nad številnimi obiskovalci, ocenjujemo, da je prireditev obiskalo preko 2000 ljudi. » Maksimalno smo se morali potruditi, zavihati rokave in se podvizati, saj vrste čakajočih in užitkov željnih, kar niso ponehale«, je povedal predstavnik organizatorjev, Boštjan Zadravec.  

 

Besedilo in foto: T. Vidrgar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
DOBENO 76
Tel:041 744 633
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo