Namiznohokejske novičke

NHK Mengeš vsako leto organizira tri turnirje za slovenski pokal v namiznem hokeju, eden od teh je t. i. Spomladanski pokal, ki je bil letos odigran 6. aprila v Župnijskem domu v Mengšu.
V letu 2019 se nadaljuje dobra udeležba na turnirjih za slovenski pokal. V Mengšu se je tokrat zbralo 22 navdušencev, ki so bili priče senzacionalni uvrstitvi na stopničke mladega Jakoba Zalokarja Obadiča (NHK Kranj), ki je bil pravi trn v peti za člane NHK Mengeš. Jakob je najprej preprečil uvrstitev v play off Mateju Škrlepu, nato v četrtfinalu premagal Miha Škrlepa, končno pa v bitki za tretje mesto šokiral še Bernarda Škrlepa, najvišje rangiranega tekmovalca domačega kluba NHK Mengeš. Na turnirju je slavil Bernard Rjavec (NHK Kranj) in se tako znova prebil na prvo mesto v skupnem seštevku za slovenski pokal v namiznem hokeju. V kategoriji osnovnošolcev Jakob Zalokar Obadič ohranja minimalno prednost pred Mihom Škrlepom. Zmagovalca v obeh kategorijah bomo dobili šele po zadnjem turnirju serije, ki bo odigran 11. maja v Kranju.

Besedilo in foto: Bernard Škrlep, NHK Mengeš