Badminton klub Mengeš: za nami sta še dva turnirja lige PKA

Februarja in marca smo v Harmoniji v Mengšu organizirali še dva rekreativna turnirja, ki štejeta za ligo Pod Kamniškimi Alpami (PKA). Na obeh turnirjih je bilo znova prijavljenih presenetljivo veliko število udeležencev iz vse Slovenije, ki so se pomerili v štirih kategorijah (XD, WD, MD A in MD B).
Na 2. turnirju PKA se je kljub zimskim počitnicam zbralo 46 tekmovalcev, odigranih je bilo 65 tekem. Na 3. turnirju pa se je na igriščih soočilo kar 60 igralcev v skupno 76 dvobojih. Med enim in drugim turnirjem PKA, ki jih organiziramo v okviru Badminton kluba Mengeš, nismo počivali. Udeležili smo se tudi drugih turnirjev, ki jih organizirajo badminton klubi po Sloveniji. Največ uspeha smo poželi v začetku marca na turnirju ADA Ljubljana Open 2019, na katerem se je zbralo 219 igralcev iz držav bivše Jugoslavije.

V kategoriji mešanih parov XDB sta 1. mesto osvojila Tanja Papler (BK Bit) in Uroš Bregar (BK Mengeš), 2. mesto v kategoriji XDC sta dosegla Mateja Jus in David Vrhovnik (oba BK Mengeš) in 2. mesto v kategoriji moških dvojic MDB Uroš Bregar in Igor Tomazin (oba BK Mengeš). Spodaj so še rezultati 2. in 3. turnirja lige PKA.
Trenutno lestvico lige PKA po treh turnirjih si oglejte na naši spletni strani: http://badminton-menges.si/liga-pka/lestvica-pka.

Sledi še zadnji veliki finalni turnir lige PKA, ki bo 4. maja ob 9.00 – lepo vabljeni v Harmonijo v Mengšu.

Besedilo in foto: Helena Šinkovec