Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Romanje k svetemu Roku


VERSKE

| |
21.08.2016      21:50
A A

Romanje k svetemu RokuDeli:

V pozdravnem nagovoru pred začetkom svete maše je župnik Jure Ferlež zaželel dobrodošlico vsem iz Brda, ki so z novim župnikom poromali k sv. Roku, ter obilo duhovnega in telesnega zdravja. Zaobljubljeno sveto mašo je tokrat prvič daroval Pavle Okoliš, ki je v svojem nagovoru najprej omenil Marijin praznik dan prej in sedaj še sv. Rok. O njem je spregovoril kot o možu, ki je bil na nek način podoben velikim možem stare zaveze Samuelu in Nikolaju, saj je bil izprošen v visoki starosti staršev in velika dobrota staršev se je prenesla tudi nanj. Po smrti staršev je razdelil imetje in poromal v Rim, med potjo pa pomagal obolelim za kugo. Na povratku je zbolel tudi sam in odšel je v samoto, kjer ga je odkril graščakov pes in mu prinašal kruh. Graščak je opazil navado psa mu sledil in našel sv Roka ter ga odpeljal na svoj grad in mu pomagal, da se je opomogel. Ob povratku domov ga sovaščani niso prepoznali in tako je 16. avgusta 1327 leta njegovo borno domovanje razsvetlila močna svetloba in bil je vzet v nebeško kraljestvo. Iz njegove življenjske zgodbe se lahko naučimo, da si na svojem zemeljskem romanju vzamemo čas tudi za druge. Ko danes prosimo Boga za zdravje pri živini kakor so naši predniki nekoč prosili in se izročali Njemu, kajti, če se mi izročamo Njemu se bo On ozrl na nas. Na koncu svete maše je bil ob prepevanju pevcev iz Brda za orglami Lojze Pezdirc  ofer, saj bodo pri cerkvi obnavljali tako mežnarijo, kakor turško obzidje in vsak everček še kako prav pride. Poleg številnih zanimivosti cerkve sv. Lenarta , ki naj bi  bila zgrajena v letih okoli 1500 je tudi ta, da križev pot nosi napise v bohoričici.        
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo