Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
27°C
14°C
SOB.
29°C
16°C
5454

Revija otroških, mladinskih in družinskih pevskih zborov dekanije Domžale

Čeravno cerkev sv. Martina v Dobu pri Domžalah  ne sodi med manjše cerkve je bila v nedeljo  15. aprila kar malce premajhna za vse, ki so prišli zapeti, ali le prisluhniti petju. Župnija Dob je namreč    gostila revijo otroških, mladinskih in družinskih pevskih zborov domžalske dekanije, na kateri je nastopilo devet zborov, skupno  okrog dvesto nastopajočih otroki iz sedmih župnij, ki so z petjem navdušili tisto malo številno občinstvo. Žal je že tako, če že domači župniki z prisotnostjo dajejo mladim pevcem in zborovodjem priznanje za njihov trud, bi ga lahko tudi še ostali. In vendar je vseh devet zborov prosto nedeljsko popoldne preživelo ob prepevanju sebi v veselje in Bogu v čast. Zbrane je najprej  pozdravil Jure Ferlež, dobski župnik, ter dal nekaj napotkov za potek revije. Zatem sta mlada povezovalca Martin Otrin in Anže Zidanšek, ki sta zamenjala dekliško ekipo iz prejšnje revije začela revijo  z molitvijo, kajti začni dan z Bogom, da bo dober tek imelo in je šlo. V zadnjem času veliko slišimo o novih obrazih in tisti, ki redno spremljamo revije smo ugotovili, da tudi pri zborih na plano stopajo novi obrazi. No saj ne, da bi se vsi zamenjali, le malce starejše je zamenjala mlajša moč, a  starejši še vedno bdijo nad delom zborov, saj ne morejo kar takoj  prepustili vajeti čisto iz svojih rok.  Kot prvi je zapel na tokratni reviji otroški pevski zbor župnije Brdo z zborovodkinjo Petro Avbelj in violinistko Dorotejo Kink. Pridružili so se jima še pevci in pevke  mladinskega pevskega zbora in skupno so zapeli eno pesem, nato pa še eno sami.  Sledil je nastop otroškega pevskega zbora Sončni Žarki iz župnije Domžale, z zborovodkinjo Lili Sever in solistko Špelo Sever. Otroški pevski zbor Ihanski zvončki iz župnije Ihan je prepeval pod taktirko zborovodkinje sestre  Mirjam Ferčak, ter ob glasbeni pomoči  Mirjam Starin na kitari ter Debora Pirnat na violini. Solo vložke  so dodale Lori Cerar, Sara Primožič Rupnik, Julija Skobe in Katarina Hribar. Otroški pevski zbor župnije Jarše nam je pod taktirko zborovodkinje Jerce Letnar zapel tako kakor ostali dve pesmi ob spremljavi organistke Neža Pogačar. Otroški pevski zbor župnije Krašnja je na kitari spremljal Miha Kralj, peli so pod taktirko   zborovodje Marka Juterška. Iz Moravške doline in župnije  sta prišla  dva  pevska zbora. Otroški pevski zbor Zvončki pod vodstvom debitantke zborovodkinje Maše Svetlin so spremljali organist Blaž Pirnat, Nuša Šter na kitari in Benjamin Štefan na cajonu. Mladinski pevski zbor Zmaji iz iste župnije je prepeval pod taktirko zborovodkinje Elizabete Pirnat, spremljal jih je organist Dominik Štefan. Pri  pesmi »Hozana, Oče tebi izročam se«  so jih spremljali Blaž Pirnat na klavirju, Rok Štefan na bas kitari, Dominik Štefan na kitari ter Benjamin Štefan na cajonu. Na koncu so nam zapeli še gostitelji. Otroški pevski zbor Mavrica iz župnije Dob je prepeval pod taktirko zborovodkinje Tine Grošelj, na orglah  jih je spremljala Ana Češnjevar.  Na koncu je zbrane pevke in pevce ter zborovodje in ostale nagovoril še Marko Košir župnik v cerkvi sv. Mihaela v Mengšu in animator za cerkveno petje dekanije Domžale. V kratkem nagovoru se je zahvalil vsem, ki so peli in poslušali, ter gostiteljem za sprejem. Zahvalil se je tudi staršem, ki podpirajo svoje  otroke  in jih navdušujejo za lepoto petja,saj so tako baza za kasnejše odrasle zbore in to ne le cerkvene. Po njegovem nagovoru so  združeno vsi  zapeli še pod taktirko zborovodkinje Jerce Letnar in se nato odpravili na agape Saj ni ,da bi domov odšli žejni in lačni. Zborovodje in župniki  so se med tem že dogovarjali kdaj naj  bo prihodnje leto revija otroških , mladinskih in družinskih pevskih zborov, a do takrat bo preteklo še kar nekaj časa in vaj.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi