Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

100. rojstni dan Prelovškove mame Agate


VERSKE

| |
06.02.2015      22:38
A A

100. rojstni dan Prelovškove mame Agate


Zvonovi cerkve sv. Marije Magdalene so v nedeljsko dopoldne veselo ponesli novico, da bo tokratna nedelja poseben dan. Krajani zlatopoljskih vasi so se odpravljali proti cerkvi , da bi s svojo prisotnostjo izrekli skupni hvala Bogu za 100 let Ferjanovčeve mame Agate.


Deli:

Malo je ljudi, ki jim je dano dočakati stoti rojstni dan, še manj pa tistih, ki so pri teh letih še čili in bistrih misli tako kakor Prelovškova mama Agata. To je le del  uvodnih misli, ki so bile izrečene  na začetku svete maše. Sveto mašo je poleg domačega župnika Andreja Sveteta in duhovnega pomočnika Ivana Povšnarja daroval vnuk mame Agate Tomaž Prelovšek. Slednji je v nagovoru povzel besede pokojnega župnika Vroliha, ki je običajno na koncu maše pri oznanilih naredil povzetek dogajanj celega tedna. Tako je omenil poplave, požar, letalo, ki je nekje strmoglavil in na koncu dejal vaš župnik pa je postal dekan. Mašnik pa je dejal  v tem tednu je bila svečnica , dobili smo novega škofa in dva dni pred tem je imela Ferjanova mama 100 let. Ko so ji omenili slavje je dejala:" Ne me zafrkavat", pa nismo danes tu, da bi slavili njo, ampak , da bi Bogu rekli hvala. Predvsem zato, da je kot mlada vdova živela realno življenje, spravila skupaj hišo in tri sinove. In če se današnje pismo slovenskih škofov nanaša na delo laikov v Cerkvi je mama lahko za zgled. Že njena priprava in peka kruha sta bila znamenje vere in zaupanja, napravljena v bel predpasnik  je kruh pokrižala ko je vzhajal, da bo žegen, ko ga je dala v peč ponovno , zato, da bo dober. Tako so otroci med njimi tudi duhovnik Tomaž spoznavali kako se začne oznanjevanje vere. Vera raste v najmanjših celicah v družinah in , če ne bomo začeli tako nas počasi ne bo več. Hvala Bogu za ta zgled vere in prošnja za naprej, da bomo znali mi opraviti nalogo za katero  nas je Bog poklical, naj si bo to v družinah, šolah, ali fabrikah kolikor jih je še je poudaril tokrat Tomaž Prelovšek. Pri svečani sveti maši smo slišali še zahvalno pesem in čestitko v imenu vseh faranov , ki sta jo izrekla Miša in Andrej. V njej smo izvedeli, da prihaja ime Agata iz grške besede Agate, ki pomeni dobro in, da po njenem zgledu želimo tudi mi postati Agate -Dobri. Prosimo vas, prosite Boga, za nas, da bi vsi postali in ostali dobri, ter tako osrečevali ljudi , s katerimi bomo živeli. Naše drago zlato Polje bo le tako zares srečen in lep kraj , ki ga bo dobri Bog vesel. Želimo vam zdravja in Božjega blagoslova . Bog vas živi in ohrani sta še poudarila Miša in Andrej. Na koncu svete maše so vsi prisotni mami izrekli čestitke ob njenem življenjskem jubileju in ni jih bilo malo.       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo