S temi besedami in s svojim znamenitim glasom nas je dramski igralec Jurij Souček, ki je risanko Palček Smuk v 80. letih tudi režiral, pred kratkim pa iz češčine prevedel tudi otroško knjigo, v soboto, 18. aprila, v Srečni hiši povedel v svet Palčka Smuka.
Kdo se ne spomni škrata z velikim nosom in sedmimi lasmi na glavi, ki tako rad raziskuje nebo. Zvečer, ko pade mrak, se začnejo njegove pustolovščine z Velikim vozom, Strelcem, Zmajem, Orlom, Rakom, Vodnarjem in Severnico.
Gospod Souček je tako zbranim v Srečni hiši doživeto povedal zgodbico o tem, kako je Palček Smuk skušal popraviti Veliki voz pa o njegovem srečanju z Nebesnim orlom, ki je tako rad preganjal ovčice (oblake). V knjigi Palček Smuk in zvezde namreč izvemo, kakšna čudesa je mogoče videti na nočnem nebu.
Knjigo o Palčku Smuku lahko dobite v Srečni hiši, sicer pa na spletni strani založbe Ocean.
Je pa veliki kulturnik na željo obiskovalcev povedal tudi, kako je bila videti sinhronizacija risank nekoč in da je bila prva risanka, ki jo je sinhroniziral Čebelica Maja, kjer je posodil svoj glas kobilici Filipu. Legendarne risanke, kjer lahko slišimo Součkov glas, so poleg Palčka Smuka tudi Pipi in Melkijad, Buš Buš, Medvedek Uhec, Palček David, Maksi pes Fik pa Jakec in čarobna lučka, kjer stoji za kar enajstimi glasovi. Da pri tem delu, »ki je lepo, toda zahtevno«, pa ni prostora za improvizacijo, je povedal znani igralec. »Danes je to morda lažje, ker so risanke manj zahtevne, imajo manj besedila in niso tako pravljične, kot nekoč,« je še sklenil, nato pa v družbi urednice knjižnega Palčka Smuka podelil izvod knjige mali obiskovalki Petji, ki je prva povedala naslov risanke, kjer je še slišala Součkov glas.
Souček je sicer sinhroniziral kar 150 risank, nanizal je okoli 150 gledaliških ter preko 500 radijskih vlog. V naslednji številki revije Energija doma preberite tudi intervju, ki smo ga opravili v Srečni hiši z gospodom Součkom!