Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Uspešen zaključek Oratorija Brdo 2015


VERSKE

| |
13.07.2015      23:21
A A

Uspešen zaključek Oratorija Brdo 2015


Knjiga katehez se je zaprla, po delavnicah so pospravili pripomočke, uredili so še zadnje podrobnosti in lahko so začeli z zaključno prireditvijo Oratorija 2015.


Deli:

Letošnji oratorij na Brdu je bil zgled dobrega sodelovanja kar treh župnij, saj so bili tako animatorji kakor otroci iz župnij Brdo, Zlato Polje in  Blagovica. Tokrat se je z 132 otroci igralo, premišljevalo in pelo 40 animatorjev, ki so skrbeli, da jim ni bilo v dnevih, ki so jih preživeli na Brdu niti na trenutek dolg čas. Teden, ki smo ga začeli zaradi slabega vremena v cerkvi, smo končali s sveto mašo v katedrali pod milim nebom na šolskem igrišču. Sveto mašo pri kateri smo se spomnili sestre Frančiške Gerčar je tokrat daroval domači župnik Andrej Svete so v veliki meri sooblikovali oratorijski otroci skupaj z animatorji. Namesto običajnega nagovora med sveto mašo smo prisluhnili Janezu Medenu, ki je s pomočjo vprašanj predstavil svetega Dominika Savia in Don Boskovo delo. Po končani sveti maši smo prisluhnili še predstavitvi posameznih delavnic in utripa oratorijskega  tedna. Tako smo se ob pomoči najmlajših spoznali z delavnicami za najmlajše, najmlajši pa kar svoje delavnice, zanimivo ni kaj dodati. Nato smo spoznali še že dobro utečene delavnice kot so lesna, kuharska, plesno gimnastična, športna in novinarska, ki so jim letos animatorji  dodali še taborniško, gasilsko, zdravstveno, avtopralnico in najbolj oblegano robinzonsko. Sicer pa se je na vseh delavnicah vsakodnevno dogajal nadvse zanimiv program in vsi so lahko spoznali prav vsako posebej. predstavili so nam tudi dva posebna dneva in sicer najprej obisk AMZS in AMD Lukovice in nato izlet v Kamnik, ter nepozabne vodne igre . Velike igre so nekaj posebnega in kakšne so smo se tokrat lahko prepričali sami, saj so animatorji pripravili posebne velike igre za vodjo oratorija. tako je moral Marko Juteršek opraviti kar nekaj zahtevnih nalog, da si je prislužil darilo animatorjev. In ko smo že pri darilih, je za izredno razumevanje in pomoč pri oratoriju prejel posebno darilo tudi domači župnik Andrej Svete. vsega lepega je enkrat konec in zastava  letošnjega Oratorija, ki jo je spustil Andrej Svete je naznanila konec in obenem začetek neke nove zgodbe, ki jo piše življenje. Otroci bodo odšli na zaslužene počitnice, animatorji tudi, a kaj kmalu bodo ponovno stekle priprave na Oratorij 2016 na Brdu. Da pa spomini ne bodo zbledeli so ponovno poskrbeli animatorji z  Oratorijskim časopisom, Hočem biti svet, geslo in slika  letošnjega oratorija krasita naslovnico tega zanimivega časopisa. Mnogi so se zadržali še na prireditvenem prostoru ob prigrizku, ki so ga pripravili animatorji in si na koncu ogledali še mladinsko sobo v izgradnji.        
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo