Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 5°C
torek, 20.11.2017
-1°C | 8°C
sreda, 21.11.2017
1°C | 11°C
četrtek, 22.11.2017
6°C | 13°C
petek, 23.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Češnjice z novim večnamenskim objektom in ......


OBČINSKE

| |
10.10.2015      8:22
A A

Češnjice z novim večnamenskim objektom in poslovilno vežico


V petek, 25. septembra 2015, je bilo kljub dežju prijetno na Češnjicah nad Blagovico. V lepem številu ljudi so se ob odprtju težko pričakovane poslovilne vežice in večnamenskega objekta zbrali tako občani naše občine Lukovica, kot tudi iz sosednje Kamniške, saj je objekt plod sodelovanja obeh občin ter župnije Češnjice nad Blagovico, ki je podarila zemljo, na katerem stoji nova pridobitev v kraju.


Odprtje večnamenskega objekta in poslovilne vežice na Češnjicah nad Blagovico
Odprtje večnamenskega objekta in poslovilne vežice na Češnjicah nad Blagovico
Deli:
V objektu se nahaja velik večnamenski prostor, ki se že uporablja za sestanke, srečevanja krajanov in veroučno učilnico, lahko pa bi se odvijale tudi kulturne prireditve in podobne aktivnosti. Poleg njega se nahaja še kabinet, ki je namenjen rekvizitom in pripravi mentorjev na aktivnosti, v tem sklopu pa še manjša kuhinja z jedilnico in toaletni prostori. Ločeno, a pod isto streho, je tudi poslovilna vežica, ki že služi zadnjemu slovesu. Pred objektom je urejen tudi parkirni prostor za potrebe večnamenskega objekta in poslovilne vežice, del investicije občine Lukovica pa je znašal 160.000 evrov

Večnamenski objekt in poslovilna vežica že služita svojemu namenu

Odprtja se je poleg župana občine Lukovica udeležil tudi župan občine Kamnik Marjan Šarec skupaj s podžupanom Igorjem Žavbijem. Spremljevalni program so pripravili otroški pevski zbor iz župnije Šmartno pri Tuhinju in moški del pevskega zbora župnije Čepnjice nad Blagovico. Župnik Avguštin Klobučar je na odprtju izrazil veselje nad objektom, ki ga župnija že s pridom uporablja. V njem izvajajo verouk in občasne svete maše ob delovnikih v zimskem času, saj je objekt ogrevan, na odprtju pa je večnamenski objekt in poslovilno vežico tudi blagoslovil. "Zame je bil ta dogodek posebno doživetje, saj sem najprej objekt spremljal kot projektant, kasneje z nastopom županske službe pa tudi kot investitor. Pri tem je sicer tudi nekaj grenkih občutkov, saj je bila Občina Lukovica vedno pripravljena objekt dokončati, žal pa z druge strani ni bilo enakega interesa. Zahvaljujem se županu Marjanu Šarcu, ki je razumel problematiko in potrebo po tem objektu ter omogočil, da so se dela s kamniške strani nadaljevala in tudi dokončala. To je prav gotovo pomembna pridobitev za kraj, kjer sem vesel vseh aktivnosti ŠD Čelešnik, s tem objektom pa smo pridobili prostor tudi za razvoj kulturnih in družbenih dejavnosti. Pri tem je treba poudariti še, da so marsikatero delo krajani obeh krajevnih skupnosti naredili tudi sami, in sicer so prispevali material in sami izvedli izdelavo ostrešja ter strehe. Po sami otvoritvi sem se zadržal na prijetnem druženju z občani obeh občin in spoznal, kako lahko tak objekt tudi povezuje ljudi in občane dveh občin," je strnil svoje vtise Matej Kotnik.

Vmes (pre)veliko finančno breme

Že leta 1998 je bila želja krajevnih skupnosti Češnjice in Pšajnovica, da si uredijo skupne prostore za sestanke, dogodke in različna srečanja. Hkrati so si želeli tudi veroučne prostore in predvsem poslovilno vežico za obe krajevni skupnosti. Za izgradnjo projekta si je na začetku zelo prizadeval takratni predsednik krajevne skupnosti Češnjice Stane Žordani, takratna župana Anastazij Živko Burja in Tone Smolnikar sta prepoznala pomembnost tega projekta za kraj in podpisala podgobo v gradnji. Še istega leta je bilo pridobljeno gradbeno dovoljenje za projekt, ki ga je projektiral Matej Kotnik in se je začel izvajati leto pozneje. Začetna dela so bila uspešna, saj je vsaka občina prispevala polovico finančnih sredstev, s čimer je objekt prišel do strehe, po tem pa občina Kamnik zanj ni več namenjala sredstev in je investicijo izvajala le še naša občina. Zaradi bremena celotnih stroškov je projekt tako obstal, po večletnih pregovarjanjih pa se je s pomočjo predsednika KS Pšajnovica Srečka Dacarja projekt vendarle premaknil naprej. Župana Matej Kotnik in Marjan Šarec sta tako leta 2013 dosegla sporazum o nadaljevanju in dokončanju del na tem objektu.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo