Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Po Rokovnjaški planinski poti


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
15.09.2014      10:22
A A

Po Rokovnjaški planinski potiDeli:

Da bi počastili občinski praznik in upihnili 20 svečk, ki jih šteje občinska torta, smo v ta namen organizirali pohod po Rokovnjaški planinski poti. Če kdo ne ve, Rokovnjaška planinska pot poteka po mejah občine Lukovica, dolga je okoli 60 km in ima 13 kontrolnih točk. Več o poti pa na spletni strani PD Blagovica. Mi smo jo tokrat prehodili polovico in sicer iz Trojan preko Špilka do Brda. Vreme nam je bilo tokrat naklonjeno sončni žarki pa tako močni, da smo iskali senco. Skratka, v prijetni družbi se nas je 14 pohodnikov na ta način odločilo proslaviti občinski dan. Zjutraj smo pri mesariji na Trojanah odtisnili prvi žig in ob potoku Bolska nadaljevali proti Lipovcu, kasneje Špilku. Bivak je neoskrbovan, pa vseeno ni manjkalo malice in pijače in ker nas je čakala še dolga pot smo jo kar hitro mahnili naprej. Češnjice, Zlato Polje, Dupelne, Trnovče in končno grad Brdo. Po več kot šestih urah hoje, utrujenih nogah, smo vsi dobro razpoloženi odtisnili še zadnji žig v dnevnik na našem pohodu. V želji, da se tudi vi podate na to lepo, markantno in razgledno pot, da se naužijete lepot naše občine, vas prav lepo pozdravljam.

Za PD Blagovica Bojan Pustotnik

 
Povezave:pd.blagovica.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo