Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Počistimo poleg smeti še kaj


NOVICE

| |
18.04.2012      4:03
A A

Počistimo poleg smeti še kajDeli:

Zgodila in uspešno končala se je vsesplošna čistilna akcija tako v naši občini, v Sloveniji in po svetu. Na tone smeti je bilo pospravljenih in Zemlja  je zagotovo hvaležna kakor tudi ves živelj, ki se giblje po njej.

Čeprav zelo blizu mojega doma, pa vendar nisem vedela, da imamo takšno divje odlagališče. Zagotovo je to odlagališče okoliških prebivalcev, kajti tako daleč v grapo bi težko nosil ali vozil kdo drug. Tistih, ki so svinjali, mislim da ni bilo pri čiščenju. Le kako bi lahko organizirali še kakšno akcijo, ki bi očistila um tistih, ki nimajo v svoji zavesti, v svojem srcu, te krasne vrednote, da je lepo živeti v čisti naravi, ne samo v čistem, »zbiksanem« domu in pospravljenem dvorišču. Le kako bi, po mojem mnenju, prepričali predvsem starše, marsikoga srednje generacije, da nehajo smetiti, kajti že premnogi otroci so jim lahko vzor. A na žalost ti niso dovolj.

Pa ni potreba na tem našem prostoru, na svetu, počistiti samo smeti in ozavestiti vrednoto o pomembnosti čistega okolja, še mnogo kaj je potrebno. Predvsem bi se morali ljudje naučiti, da poslušajo sebe, mislijo s svojo glavo, da poslušajo svoj notranji glas. Tako pa slepo sledijo, poslušajo, če se tako pričakuje, vpijejo, razbijajo, stavkajo, tiste, ki slede mnogokrat oziroma večinoma svojim lastnim interesom, svoji lastni častihlepnosti in svojemu lastnemu pohlepu. Za tiste, ki jim tako slepo in brezglavo ploskajo, verjemite, ni mar. Verjemite, velikim, pomembnim, je mar samo njihov lastni kapital. Še politikov jim ni mar, ti so samo njihovo trobilo in privlačna, magična moč vladanja. Vsa čast svetlim izjemam.

Prišel je april in z njim  težko pričakovani dež in mnogo manj pričakovan ter zaželen sneg in mraz. Pričelo je vse brsteti, trava dobiva lepo zeleno barvo, sadno drevje se odeva v nevestina oblačila in preostale smeti bo začasno preraslo in skrilo zelenje.

Ja, prišla je vesna. Naj se naseli tudi v naša srca, naj naše misli in dejanja obrodijo zdrav, bogat in za vse in vsakogar dober sad.

Milena Bradač

 

  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo