Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Počistimo poleg smeti še kaj


NOVICE

| |
18.04.2012      4:03
A A

Počistimo poleg smeti še kajDeli:

Zgodila in uspešno končala se je vsesplošna čistilna akcija tako v naši občini, v Sloveniji in po svetu. Na tone smeti je bilo pospravljenih in Zemlja  je zagotovo hvaležna kakor tudi ves živelj, ki se giblje po njej.

Čeprav zelo blizu mojega doma, pa vendar nisem vedela, da imamo takšno divje odlagališče. Zagotovo je to odlagališče okoliških prebivalcev, kajti tako daleč v grapo bi težko nosil ali vozil kdo drug. Tistih, ki so svinjali, mislim da ni bilo pri čiščenju. Le kako bi lahko organizirali še kakšno akcijo, ki bi očistila um tistih, ki nimajo v svoji zavesti, v svojem srcu, te krasne vrednote, da je lepo živeti v čisti naravi, ne samo v čistem, »zbiksanem« domu in pospravljenem dvorišču. Le kako bi, po mojem mnenju, prepričali predvsem starše, marsikoga srednje generacije, da nehajo smetiti, kajti že premnogi otroci so jim lahko vzor. A na žalost ti niso dovolj.

Pa ni potreba na tem našem prostoru, na svetu, počistiti samo smeti in ozavestiti vrednoto o pomembnosti čistega okolja, še mnogo kaj je potrebno. Predvsem bi se morali ljudje naučiti, da poslušajo sebe, mislijo s svojo glavo, da poslušajo svoj notranji glas. Tako pa slepo sledijo, poslušajo, če se tako pričakuje, vpijejo, razbijajo, stavkajo, tiste, ki slede mnogokrat oziroma večinoma svojim lastnim interesom, svoji lastni častihlepnosti in svojemu lastnemu pohlepu. Za tiste, ki jim tako slepo in brezglavo ploskajo, verjemite, ni mar. Verjemite, velikim, pomembnim, je mar samo njihov lastni kapital. Še politikov jim ni mar, ti so samo njihovo trobilo in privlačna, magična moč vladanja. Vsa čast svetlim izjemam.

Prišel je april in z njim  težko pričakovani dež in mnogo manj pričakovan ter zaželen sneg in mraz. Pričelo je vse brsteti, trava dobiva lepo zeleno barvo, sadno drevje se odeva v nevestina oblačila in preostale smeti bo začasno preraslo in skrilo zelenje.

Ja, prišla je vesna. Naj se naseli tudi v naša srca, naj naše misli in dejanja obrodijo zdrav, bogat in za vse in vsakogar dober sad.

Milena Bradač

 

  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo