Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in ......


KRONIKA, PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.08.2014      6:22
A A

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in z lahkoto čez Skrhanijo


Zaradi večjega posega na Kersnikovi parceli v Rafolčah, je postala pot čez Skrhanijo zelo strma, za šolarje in starejše skoraj neprehodna. Na zboru krajanov še v prejšnjem mandatu je bilo zahtevano od župana, da se prehod varno uredi, zadeva se je realizirala pred meseci z izgradnjo mostu čez potok Vrševnik in izgradnjo dvojnega »S« poti čez Skrhanijo.


Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Deli:

Na pobudo predstavnikov KS Rafolče, je njen predsednik Marjan Kveder dosegel dogovor za izvedbo z izvajalci in plačilo del iz občinskega proračuna za krajevne skupnosti z občino Lukovica, da se obnovi most čez hudournik Vrševnik. Izgradnjo mostu s prostorom za pločnik je kvalitetno izvedel izvajalec Stanko Resnik, s. p. -  zidarstvo iz Jelše nad Blagovico, kovinsko ograjo pa Vidergar Marjan s. p. - popravilo kmetijske mehanizacije, vzdrževanje zvonov, izdelovanje kovinskih konstrukcij iz Spodnjih Kosez pri Lukovici.

 

Lepo je videti mamice z otroškimi vozički, ki lahko premagujejo zmanjšani naklon poti čez Skrhanijo, prav tako pa lahko tudi starejši prehodijo pred tem skoraj nepremagljivo oviro. Najbolj pa bo ta pridobitev koristila šolarjem, ki jo bodo vsakodnevno z veseljem premagovali, ker se  s 1. septembrom prične novo šolsko leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo