Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in ......


KRONIKA, PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.08.2014      6:22
A A

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in z lahkoto čez Skrhanijo


Zaradi večjega posega na Kersnikovi parceli v Rafolčah, je postala pot čez Skrhanijo zelo strma, za šolarje in starejše skoraj neprehodna. Na zboru krajanov še v prejšnjem mandatu je bilo zahtevano od župana, da se prehod varno uredi, zadeva se je realizirala pred meseci z izgradnjo mostu čez potok Vrševnik in izgradnjo dvojnega »S« poti čez Skrhanijo.


Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Deli:

Na pobudo predstavnikov KS Rafolče, je njen predsednik Marjan Kveder dosegel dogovor za izvedbo z izvajalci in plačilo del iz občinskega proračuna za krajevne skupnosti z občino Lukovica, da se obnovi most čez hudournik Vrševnik. Izgradnjo mostu s prostorom za pločnik je kvalitetno izvedel izvajalec Stanko Resnik, s. p. -  zidarstvo iz Jelše nad Blagovico, kovinsko ograjo pa Vidergar Marjan s. p. - popravilo kmetijske mehanizacije, vzdrževanje zvonov, izdelovanje kovinskih konstrukcij iz Spodnjih Kosez pri Lukovici.

 

Lepo je videti mamice z otroškimi vozički, ki lahko premagujejo zmanjšani naklon poti čez Skrhanijo, prav tako pa lahko tudi starejši prehodijo pred tem skoraj nepremagljivo oviro. Najbolj pa bo ta pridobitev koristila šolarjem, ki jo bodo vsakodnevno z veseljem premagovali, ker se  s 1. septembrom prične novo šolsko leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo