Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.07.2017

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
20°C | 33°C
nedelja, 23.07.2017
19°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
20°C | 26°C
torek, 25.07.2017
16°C | 21°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 11h
Danes in jutri bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
20°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Člani OO RK Rafolče na letnem izletu


TURIZEM, KRONIKA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
15.10.2014      4:39
A A

Člani OO RK Rafolče na letnem izletu


V soboto, 13. septembra 2014, so se člani in simpatizerji OO RK Rafolče zbrali v Vrhovljah in v Rafolčah, da se odpeljejo z avtobusom na oglede v okolico Postojne. Člani so večkratni darovalci krvi, ki je še vedno nujno potrebna za reševanje človeških življenj. To častno nalogo opravlja tudi veliko prostovoljcev iz Krajevne skupnosti Rafolče.


Deli:

Po jutranji kavici ob avtocesti, so si ogledali posestvo na grdu Prestranek, kjer sta poglavitni dejavnosti kmetijstvo in turizem. Videli so črede konj pasme islandski pony in si ogledali ekološke kmetije Prestranek s pridelavo ekološkega mleka, ogled goveje mesne pasme Nemški črni Angus, ki je na prostem vse dni v letu, kot tudi zeliščni vrt in prikaz tehnike sokolarstva.


Zelo zanimiv je bil ogled Parka vojaške zgodovine  v Pivki z zelo strokovnim vodstvom. Najbolj zanimiva je bila podmornica, za katero večina obiskovalcev ni vedela, da jo Slovenci sploh imamo. Sledila je malica ob avtobusu.

 

Ogledali so si še grad Prem in Kettejevo hišo, v spomin na našega pesnika moderne. Da so se izletniki podali še v duhovna razmišljanja, je dala marsikatrero spodbudo cerkev sv. Helene v Premu, kje rse je izkazal župnik.

 

Že rahlo utrujeni so se izletniki ustavili še v prijetnem gostišču, kjer jih je zabaval Lenart in so se opomogli z okusno hrano. Ples pa je otvorila predsednica Mili, ki ji gre glavna zahvala za uspešen izlet.

 

Zahvala  vsem, ki so pripravili ukusne dobrote, sodelovali pri organizaciji, še posebej pa Jožetu za dobre klobase. Zahvala tudi občinskemu odboru RK v Domžalah za finančno podporo.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo