Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Na Roblek bom odšel, rafolške pohodnike na ......


ŠPORT, TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
11.11.2014      8:55
A A

Na Roblek bom odšel, rafolške pohodnike na Begunjščico vzel…


V nedeljo, 19. 10. 2014 zjutraj smo se pred brunarico ŠTD Rafolče zbrali pohodniki in z osebnimi avtomobili odpeljali na eno najlepših tur v slovenskih gorah, to je na planinski pohod na Begunjščico (2060 m). Starši in babice so vzeli s seboj tudi otroke. Letos se nas je povzpelo na tem pohodu v gore največ, skupaj z otroci kar 24.


Še četrti dvotisočak je osvojen...
Še četrti dvotisočak je osvojen...
Deli:

Vzpon smo pričeli pri Tomčevi koči na Poljški planini (1180 m). Med potjo smo se ustavili pri Roblekovem domu (1657 m), poimenovan je po Hugu Robleku, pobudniku planinstva na Gorenjskem. Otroci  so se zabavali, medtem, ko smo ostali odšli po več stotih lesenih stopnicah na greben Begunjščice, kjer smo krasno videli Triglav, Bled in Stol, navzdol pa Zelenico, Celovško kotlino, Karavanke in del Kamniških Alp.

Očarani smo bili nad lepotami skalnih in travnatih površin, spotoma pa smo se opajali s prijetnim vonjem smole nizkih borovcev, ki se je talila zaradi vročega sonca in si z vdihavanjem čistili dihalne organe.   

Naš četrti pohod nad 2000 metrov smo kulinarično zaključili v RC Urbanija, kjer so nam bili najbolj hvaležni otroci, ki so obljubili, da se bodo še udeležili skupnih prijetnih planinskih pohodov.  Vodja pohodov Marijana, je seveda prikimala.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo