Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 24.05.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Že zjutraj bodo posamezne plohe in nevihte, nato bo dopoldne le kakšna, popoldne pa bodo spet nekoliko pogostejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24, na Primorskem do 27 °C.
14°C | 25°C
petek, 23.05.2018
14°C | 24°C
sobota, 25.05.2018
15°C | 26°C
nedelja, 26.05.2018
15°C | 26°C
ponedeljek, 27.05.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

"Gregorčki" izdelani in splavljeni po ......


KULTURA, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
09.04.2017      20:25
A A

"Gregorčki" izdelani in splavljeni po Vrševniku istega dne


V času, ko se ptički ženijo, ko dan postaja vedno daljši in se zato po tradiciji „luč vrže v vodo“, so se v soboto, 11. marca 2017, že tretjič, pri brunarici zbrali otroci in straši ob 15. uri najprej na delavnici, nato pa ob 17.30 uri na sproščujočem spustu ladjic. Prišlo je približno 20 otrok in nekaj manj staršev.


Deli:

"Gregorčke" so izdelovali večinoma iz odpadne embalaže, nekateri pa so materiale (veje, stiropor, papir) prinesli od doma. Material je bil  naravi prijazen in na vodi ni puščal ostankov. Manjši otroci so izdelovali enostavnejša plovila, večji pa naravne splave iz vej in mahu. Pritrdili so še jadra z zanimivimi napisi, namestili so še svečke in rafolška mornarica je bila pripravljena za spust.

 

Ko se je pričel spuščati mrak, se je na splavitvi zbralo približno 60 otrok, njihovih staršev, dedkov in babic, ki so se pridružili praznovanju prihoda pomladi. Otroci z velikim veseljem pridejo na dogodek in uživajo, ko svojo ladjico spustijo v potoček – prvič, drugič, vse do noči.

 

Člani ŠTD Rafolče so potok Vrševnik  zagradili in ustvarili jezero (morje) za prihod ladjic iz potoka. Po večkratni vožnji so otroci s pomočjo staršev pobrali plovila in jih odnesli za spomin na lep večer domov. Člani društva so prisotne tudi pogostili s čajem in prigrizki. Za vso organizacijo jim gre najtoplejša zahvala, prav tako gonilni sili Igrarij ga. Špeli. Glede na velik odziv, se bomo zbrali tudi naslednje leto. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 19.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo