Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
7°C | 14°C
torek, 21.10.2018
10°C | 12°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 20°C
petek, 25.10.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

3. zaključni koncert glasbene šole POLTON


KRONIKA, ŠOLSTVO, UMETNOST

| |
27.06.2017      5:30
A A

3. zaključni koncert glasbene šole POLTON


Sonce nas že toplo greje, poletje in z njim poletne počitnice so že tu in pred zaključkom šolskega leta nam je glasbena šola POLTON v sodelovanju z občino Lukovica pripravila tretji zaključni koncert v prelepi dvorani kulturnega doma Janka Kesnika v Lukovici, kjer smo v soboto, 10. junija 2017, poleg diatonične harmonike prvič slišali tudi čudovite zvoke klavirja.


Harmonikarski orkester Glasbene šole POLTON
Harmonikarski orkester Glasbene šole POLTON
Deli:

V tem šolskem letu je glasbena šola Polton, poleg novih prostorov v Lukovici, dobila tudi nov klavir ter z njim nov oddelek in prve učence, ki so se nam predstavili takoj po uvodu v glasbeni večer, ko je zazvenelo petnajst harmonik harmonikarskega orkestra POLTON, ki so nam zaigrali prelep Slakov valček Krka sanjava. V dobro uro trajajočem koncertu se nam je predstavilo več kot dvajset učencev harmonike in klavirja, ki so nas z glasbo popeljali skozi dediščino slovenske narodne in narodnozabavne glasbe, ob zvokih klavirja pa smo poleteli tudi v ZDA, Kanado in Južno Korejo ter slišali širok spekter skladb od začetnih do tehnično bolj zahtevnih. Lepo je bilo gledati in poslušati najmlajše nastopajoče kako pogumno vlečejo meh ali se sprehajajo po belo črnih tipkah in igrajo vsem znane melodije Slavka in Vilka Avsenika, Lozeta Slaka in Franca Miheliča kot tudi Cohenovo Hallelujah in River Flows In You južnokorejskega pianista Yiruma. Na koncu smo videli tudi tiste malo starejše učence, ki so zbrali pogum in stopili na velik oder v soju luči in nam skupaj z učiteljem Tomažem Jemcem zaigrali čudovite melodije kot so Kranjsko dekle, Po dekle, Veseli Ribn’čan, Mavrica itd. Še posebej pa nas je očaral najmlajši učenec glasbene šole, komaj štiriletni Žan Rafael, ki je skupaj z učiteljico Ano pogumno sedel pred veliki klavir in nam zaigral skladbo Konjiček.


Po koncertu nas je vse skupaj kot po navadi pričakala pogostitev z domačimi dobrotami, ob katerih smo si lahko izmenjali vtise in čestitali vsem nastopajočim in organizatorjem za čudovito izpeljan koncert.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30
22.10.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo